Pamięć wirtualna

Problem polega na ustawieniu pamięci wirtualnej!

Kiedy ustawie własne ustawienia Mój komputer->właściwości->zaawansowane->wydajność->ustaw->zaawansowane->zmień

ustawiam rozmiar niestandardowy a po uruchomieniu kompa wartość zmienia sie spowrotem na zalecane chociaż zaznaczony jest dalej rozmiar niestandardowy :evil:

Prosze o pomoc jak to zmienić :slight_smile:

Jak zmieniasz te ustawienia to komp prosi Cię o ponowne uruchomienie?

W opcjach wydajności dajesz zastosuj i ok ? :slight_smile:

RADA :

Jeżeli nie chcesz mieć problemów z systemem a w szczególności z grami to odradzałbym zabawę w zmianę standardowego ustawienia tego parametru , przy grach i innych pamięciożernych programach sam się przekonasz że daje to odwrotny skutek niż chciałeś uzyskać !

Właśnie nie prosi mnie o ponowne uruchomienie ;/ i nie moge dać zastosuj tak jakbym nic nie zmienił :?

a klkinąłeś na USTAW z boku wyboru rodzaju pamięci wirtualnej :!:

Po ustawieniu parametrów pamięci wirtualnej na końcu naciśnij opcję Ustaw i OK ,restart kompa i teraz sprawdź.

klikałem własnie na ustaw :?

A zobacz ile masz miejsca na tej partycji gdzie masz plik wymiany - min niech zostanie 1 GB wolnego miejsca.

Zmień lokalizację pliku wymiany - inna partycja.

Miejsca wolnego mam 6GB

Zmieniłem na inna partycje gdzie mam 20GB wolne i dalej to samo po restarcie kompa. Odrazu po wprowadzeniu zmiany jest ustawiona pamięć ale kiedy sie zrestartuje wraca spowrotem do 767MB a wygląda jakby była ustawiona własna ilość pomięci.

Edit :stuck_out_tongue:

POPRAWKA po zmienienu partycji pamiec jest dobrze ustawiona i idzie teraz dodać “zastosuj” i wysakuje ze wymagane jest ponowne uruchoimienie kompa :))

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Czyli z tego wynika że nie może być ustawione na partycji C? tam gdzie jest windows?

zależy ile masz pamięci. Dla Windy potrzeba ok 4 GB pamięci RAM do działania bez pliku wymiany.