Pamięć zewnętrzna - problem z usunięciem

(Ool Maro) #1

Witam,

podłączyłem dysk zewnętrzny do laptopa i teraz chcę go odłączyć, ale mam problem. Nie wyświetla mi się w ogóle ikona bezpiecznego usuwania sprzętu, a po wpisaniu komendy rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dll do wiersza poleceń i próbie usunięcia sprzętu wyświetla się komunikat "Urządzenie 'Samsung M2 Portable 3 USB Device' nie jest wymienne i nie można go wysunąć, ani odłączyć". Tak samo dzieje się jak podłączę pendriva. Jak naprawić problem?

(Ramogster) #2

Zainstaluj sobie USB Safely Remove ten programik zatrzymuje wszystko co zewnętrzne. Czasami pomaga też użycie Ccleaner. Przede wszystkim też usuń wszystkie napędy wirtualne (obrazy płyt z napędu zewnętrznego) lub po prostu wyloguj się i zaloguj na konto ponownie. Po restarcie explorera powinny zniknąć procesy z dysku zewnętrznego. Ja korzystam z powyższych rozwiązań ale często z lenistwa po prostu odłączam kabelek USB od zewnętrznego HDD i nie mam kłopotów z dyskaczem przenośnym.

(Ool Maro) #3

Chodzi o to, że do tej pory wszystko było OK, dzisiaj ten problem dopiero zauważyłem. Spróbuję z tym programem USB Safely Remove, ale może niewiele pomóc, bo komputer widzi dysk zewnętrzny jak dysk twardy, a nie jako dysk wymienny.