Pamięć zewnętrzna - problem z usunięciem

Witam,

podłączyłem dysk zewnętrzny do laptopa i teraz chcę go odłączyć, ale mam problem. Nie wyświetla mi się w ogóle ikona bezpiecznego usuwania sprzętu, a po wpisaniu komendy rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dll do wiersza poleceń i próbie usunięcia sprzętu wyświetla się komunikat “Urządzenie ‘Samsung M2 Portable 3 USB Device’ nie jest wymienne i nie można go wysunąć, ani odłączyć”. Tak samo dzieje się jak podłączę pendriva. Jak naprawić problem?

Zainstaluj sobie USB Safely Remove ten programik zatrzymuje wszystko co zewnętrzne. Czasami pomaga też użycie Ccleaner. Przede wszystkim też usuń wszystkie napędy wirtualne (obrazy płyt z napędu zewnętrznego) lub po prostu wyloguj się i zaloguj na konto ponownie. Po restarcie explorera powinny zniknąć procesy z dysku zewnętrznego. Ja korzystam z powyższych rozwiązań ale często z lenistwa po prostu odłączam kabelek USB od zewnętrznego HDD i nie mam kłopotów z dyskaczem przenośnym.

Chodzi o to, że do tej pory wszystko było OK, dzisiaj ten problem dopiero zauważyłem. Spróbuję z tym programem USB Safely Remove, ale może niewiele pomóc, bo komputer widzi dysk zewnętrzny jak dysk twardy, a nie jako dysk wymienny.