Pamięci Mushkin - źle wykrywa

na innm forum wyczytałem, że aby pamięci chodziły na 1000Mhz trzeba tRFC ustawić na 52, ale w foxconnie nie widzę takiej opcji

W dniu 02.05.2008 , o godzinie 18:09 został dopisany post przez xtion

będę właśnie reklamował

po drugie dziwne jest to, że CPU-Z pokazuje inny kod fabryczny - tak jakby radiatorki były nałożone na inne pamięci

W dniu 04.05.2008 , o godzinie 23:44 został dopisany post przez xtion

jak to jest z tym zwrotem w ciągu 10 dni?

jeśli kupiłem pamięci przez Internet, ale odbierałem osobiście, to czy przysługuje mi ich zwrot w ciągu 10 dni od ich wydania?

Nie wiem. musisz się zapytać sprzedawcy, każdy sprzedawca robi po swojemu.

jest chyba jakiś zapis prawny, który to reguluje

W dniu 06.05.2008 , o godzinie 17:02 został dopisany post przez xtion

to jakie pamięci polecacie zamiast tych?

żeby dobrze się kręciły i współpracowały z prockiem na mojej płycie?

Mimo wszystko pewnie da się je zareklamować z tytułu niezgodności towaru z umową. Numer fabryczny może być na to dowodem.

Pamięci? Goodram Pro 900MHz. Na bank idą wyżej od tych Mushkin.

http://allegro.pl/item352675380_goodram … z_pro.html

albo crucial ballistix… są zrobione na micronach takich jak w goodram pro… kręcą się na tym samym poziomie :slight_smile: i są łatwiej dostępne

a co sądzicie o KINGSTON 2x1024MB HyperX 1066MHz?

Są w takiej samej cenie niż te Goodramy PRO 900, a standardowo mają już 1066? czy dałoby się jeszcze je podkręcić?

Sory za wyrażenie, ale te to se możesz w d… wsadzić, w ogóle krętliwe nie są, to też tłumaczy ich cenę w stosunku do GR PRO, które i tak zrobią więcej niż te kingstony mają fabrycznie.

lepsze są PRO900… kręcą się wyżej niż kingstony bo kingstony się nie kręcą a PRO900 wykręcisz lekko na 1150mhz :wink: ale i tak idą wyżej :slight_smile:

czy te http://www.allegro.pl/item360101853_crucial_ballistix_2gb_dual_800mhz_epp_d9gmh_micron.html będą się równie dobrze kręcić jak te goodramy, bo wychodzą taniej? czy może macie jeszcze jakieś propozycje?

tak… to jest to samo co goodram tylko inna firma to robi :wink:

spójrz na mój avatar… takie kostki są na crucialach ale na PRO900 jest to samo :wink:

bierz cruciale i kręć do 1100MHz a potem stopniowo do 1200MHz… dovoltuj max 2.2V ! przy wyższych nie pożyją długo… (bo to microny)

Na 2,1V potrafią zrobić 1200MHz.

no wiem ale 2.2V to już jest maksymalny limit :wink:

czytałem na innym forum, że ludzi się skarżą, bo im te pamięci szybko padają - czy to prawda i czym spowodowane? może te microny dobrze się kręcą, ale są mało wytrzymałe? czy będzie zauważalna różnica miedzy 1000, a 1200Mhz?

Microny nie lubią wysokiego napięcia. To dlatego klopas przestrzega cię przed przekraczaniem 2.2V.

Dokładnie. Najlepiej sobie radzą z niskim napięciem i CL5 (5-5-5-15). Często padają bo ludzie myślą że jak dadzą 2,4V i będą zimne to się nic im nie stanie. Najlepiej ustaw standardowe napięcie i na standardowym podkręć. Chyba 1,8V. Na tym zrobią na 100% 1000MHz.

Btw. klopas , Goodramy Pro idą wyżej od Ballistix. Wiadomo microny to microny. Ale kawa też jest jedna a od każdego producenta inaczej smakuje.