Pamięci pc 3200 i pc 2700 na asrock k7nf2

Posiadam dwie kości pc3200 i pc2700 czy pójdą one na płycie głównej asrock

k7nf2 tylko nie w dual channel?

Nie wiem dokładnie co to za płyta ale jak się nazywa k7nf2 to coś mi tam świta:) Będą ci działały tylko że obie jako pc2700.

Nie rozumiem pytania?:slight_smile: Nie chcesz żeby działały w dualu czy jak? Jak nie chcesz w dualu to je musisz odpowiednio podpiąć w gniazda. Opisane w instrukcji :slight_smile:

chodzi mi o to że mam dwie różne i nie chcę żeby chodziły w dualu, pc3200 ma 256mb a pc2700 ma 128mb chcę żeby to było tak jak mam teraz na innej płycie czyli 384mb w normalnym trybie nie w dualu.

A ile masz gniazg w płycie głównej? Jak 2 to z duala nie zrezygnujesz :smiley: Jak trzy to musisz zajrzeć do instrukcji jak trzeba wpiąć żeby był dual i wepnij inaczej :wink: Dlaczego nie chcesz duala? Lepsza wydajność przy tej samej ilości pamięci… :slight_smile:

na płycie są 3 gniazda a duala na razie nie chcę bo nie chcę kości dokupować

na razie ma być po staremu

Masz już dwie kości więc dual jak malowany :smiley: Ale skoro się upierasz… :slight_smile: To musisz zajrzeć do instrukcji. W mojej MSI dual działa przy układzie 1-3 gniazdo. Kumpel ma Abita i tam dual chodzi na gniazdach 1-2. A jak nie chcesz grzebać w instrukcji to ściągnij sobie everesta i sprawdź doświadczalnie:) Wepnij najpierw w pierwsze i drugie gniazdo. Odpal kompa i sprawdź Everestem (Płyta główna-Mikroukład płyty głównej a tam masz pokazany Aktywny tryb) i wszystkiego się dowiesz. Jeśli tryb Dual Channel będzie aktywny to wyłącz kompa i przepnij na gniazda 1 i 3. Więcej opcji raczej nie ma :wink: Mam nadzieję że pomogłem :slight_smile:

z tego co zdążyłem wyczytać z instrukcji to żeby dual chodził to trzeba wpiąć

w 3 i 1 a na domiar tego muszą być takie same moduły tzn pojemność i typ różne mogą być wyjątkowo innych producentów ale reszta musi być taka sama więc z moich dwóch różnych chyba nie będzie dual?

No jeśli tak piszą w instrukcji to raczej tak jest :slight_smile: To by już ktoś inny mógł się włączyć do dyskusji bo co do tego to mi nic nie wiadomo.

Do Duala na nForce 2 kości musza być prawie, że identyczne. Możesz mieć szczęście i uda Ci się odpalić kości w DUALu, jednak nie licz na to.

nForce 3/4/5 są już mniej rygorystyczne, jedna kości nadal musza być bardzo podobne do siebie. Różne taktowania czy pojemności sprawiają, że kości nie popłyną w dualu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dual_channel