Pamięci RAM a wydajność komputera

Witajcie,

Aktualnie posiadam pamięci jak w podpisie: 2x1GB Kingstone 667Mhz i 2x512 Samsung. Ponieważ przez dłuższy czas nie planuję upgradeować kompa chciałbym z obecnego zestawu wycisnąć ile sie da. Ramy nie są bardzo drogie dlatego mam pytanie.

Czy zamiana obecnych na te na przykład:

OCZ DDR II 4GB (2*2GB) 800MHz CL5 VISTA (za 250 zł)

zwiększyło by zauważalnie wydajność mojego kompa czy ten wydatek jest w ogóle nie proporcjonalny do efektu i nie warto o tym myśleć?

Pozdrawiam wszystkich

nie zauważysz chyba różnicy…

Ja pod XP nie widzę żadnej różnicy :wink: dlatego dziś chcę na próbę zainstalować kopię(tak wiem zło) 64-bitowej visty jeśli nie napotkam większych problemów z softem jutro zamawiam vistę w sklepie internetowym jeśli je napotkam trudno zamówię wersję 32bitową :).

Odradzam Ci instalacje visty kupiłem laptopa z vistą i niestety po dwóch tygodniach pracy kupuje windowsa xp bo na viście nie da się jeszcze normalnie pracować.

Tak ale zwykle laptop jest wolniejszy od desktopa ;). Dyski w standardzie 5400obr. i energooszczędne części nie są tak wydajne jak desktopowe odpowiedniki. Zresztą zależy jeszcze od maszyny. Dochodzi też kwestia gustu czy potrzeb. A zamrai ma na tyle porzadną maszynę że nie będzie mieć problemu z vistą na takiej konfiguracji jaką ma teraz.

sorry za ot, ale nie jestem w stanie słuchać takich głupot:| kupiłeś lapka z vistą? Gratuluję !!

fifkorn, a weź mi powiedz czy miałeś SP1 dla visty?? Czy w ogóle jaki kolwiek sposób ją dostosowałeś do swoich potrzeb i napisz jakiego masz lapka bo, aż mnie to zastanawia:)

// “gratuluję” na górze jest dlatego, iż uznaję wyższość visty nad xp’ekiem, a 64 bity to przyszłość, a nie wymysł:) ja po rocznym doświadczeniu z vistą64 nie odczułem, żadnych problemów… Może 2 aplikacje które faktycznie nie chciały się zainstalować poprawnie, ale pewnie by się ten problem rozwiązał, gdybym chciał mu poświęcić trochę czasu…

proszę bardzo laptop Dell Latitude D630 Core 2 Duo T7100 1.8 GHz 2 MB cache, 2*1 GB RAM 667 MHz Dual, dysk Hitachi 80 GB 7200rpm. 8 MB cache, grafika Intel X3100 do 384 MB, Vista Bussines dedykowana dla komputerów Dell.

Nie ma wyższości visty na XP ponieważ Vista jest niestabilna, ma problemy ze współpracą z wieloma aplikacjami.

Nie instalowałem SP1 do visty bo z tego co się orientuje to nie jest on jeszcze dostępny dla zwykłych użytkowników.

Nie twierdze że Vista będzie źle chodzić na kompie którego ma zamrai ale chodzi mi o to że jak narazie nie jest to najlepszy dostępny system i nie ma co się spieszyć z przesiadką z XP.

Szczerze Ci powiem że faktycznie sprzęt nie jest zły, dlaczego vista wydaje Ci się niestabilna masz odpowiedź w poście Virka… Ja siedziałem na viście rok i

  1. nie zauważyłem niestabilnośći <żadnej>, a im dłużej śmigała tym lepiej mi się na niej pracowało w przeciwieństwie do XP, który neistety jest fajny do rozwiązań w firmach… Przy instalacji wielu aplikacji i kombinowaniu z systemem zaczyna robić tragedie…

  2. Co do aplikacji - jak już wyżej napisałem nie spotkałem się z większymi problemami, a trudne w naszych czasach nie znaleśc alternatywy dla aplikacji, która nie realizuje chcianych przez nas funkcji na 64 bitowych OSach… NIe wspomnę już o tym, że wychodzi co raz więcej aplikacji działających na dłuższych słowach, co daje Ci straszny przyrost mocy obliczeniowej…

  3. administrowaniem systemu i korzystanie z niego w viście jest strasznie ułtwione i przyśpieszone co naprawdę pozwala na efektywną pracę.

  4. Sorry, ale Twoje odczucia co do visty są spowodawane tym, że Twój komp nie wyrabia pracy tego systemu, więc wg. mnie równie dobrze

Ktoś może powiedzieć, że XP to totalny syf, bo siedzi na 98 i jego maszyna nie pozwoli na komfortową pracę na XPeku…

Z jednej strony CIę rozumiem z drugiej wiem, że przez ograniczenia nie zapoznałeś się z tym systemem i dlatego wydaje Ci się on tak badziewny… Jednak osąd już wydałeś…:slight_smile:

// MOŻE NIE JEST NAJLEPSZYM SYSTEMEM, ALE NAJLEPSZYM DOSTĘPNYM:) jedyny minus to wymagania, prze które ludzie w podobnych sytuacjach potrafią tylko wyliczyć minusy, które nie są winą systemu, a ich sprzętu…