Pamięci

Witam!

Postanowiłem zmienić platforme-patrz sygnaturka.

Zależy mi na czymś tanim i wydajnym, więc wybrałem:

Intel E2140

foxcoon p35

i ram…tutaj się zastanawiam czy zwykłe kingstom 667mhz cl5 wystarczą na podkręcenie procka do 3,0ghz?czy dla pewności lepiej kupić goodram pro?

pro900 oczywiście. Na pewno przydadzą sie lepsze pamiątki a cena nie jest ąż tak bardzo większa :wink:

więc chyba wybrałem

2x1 GB goodram pro

procek e2140 czy e2160? ,warto dopłacic do tego drugiego?

ok.70zł już całkiem sporo,nie wiem czym one się różnią oprócz taktowań

Wyższy mnożnik- w kręceniu nie musisz ustawiać aż tak wysokiego fsb.

foxcoon da rade:-)

na pewno. A zasiłke jaką masz?

Foxconn da rade, ale proc nie da. Załóżmy, że trafi Ci się sztuka co ma np. FSB Wall na 350. W tej sytuacji E2160 zrobi 3150MHz a E2140 2800MHz. Jednak nie ma reguły, możesz trafić na bardzo dobrze sie kręcącego E2140 np. na 3300MHz i słabiej kręcącego się E2160 np. na 2800MHz, dlatego uważam iż przy obecnej różnicy w cenie ok. 70 zł. nie warto przepłacać.

Szczerze mówiąc to według mnie to zmienianie Athlona 64 na pentiuma DC jest bezsensu po pierwsze to że aplikacje jeszcze nie wykorzystują dwóch rdzenie przez to nie odczujesz różnicy a po drugie to jak już robić zmiane to porządną Phenom wchodzi w wrześniu a Penryn też koło tego więc ja bm poczekał jeszcze troche

tak, tylko cena tych nowych procków bedzie znacznie wyższa niż 250zł

pozatym płyta którą mam zamiar kupic obsłuży nowy układ intela więc w przyszłosci i tak zmienie na penryna.Jeśli chodzi o powód zmiany to jest nim moja obecna badziewna płyta na której nie mogę nic podkręcić a athlon na domyślnych ustawieniach nie jest wcale taki szybki.kupno płyty pod s.939 jest teraz bezsensu bo dołoże troche i mam już foxcona

wydajnościowo e2160 oc@3.00GHZ jest nieznacznie gorszy od e4300 też kręcony