Pamięci

(D Kadzinska) #1

Witam!

Postanowiłem zmienić platforme-patrz sygnaturka.

Zależy mi na czymś tanim i wydajnym, więc wybrałem:

Intel E2140

foxcoon p35

i ram...tutaj się zastanawiam czy zwykłe kingstom 667mhz cl5 wystarczą na podkręcenie procka do 3,0ghz?czy dla pewności lepiej kupić goodram pro?

(Wieslaw Socha) #2

pro900 oczywiście. Na pewno przydadzą sie lepsze pamiątki a cena nie jest ąż tak bardzo większa :wink:

(D Kadzinska) #3

więc chyba wybrałem

2x1 GB goodram pro

procek e2140 czy e2160? ,warto dopłacic do tego drugiego?

ok.70zł już całkiem sporo,nie wiem czym one się różnią oprócz taktowań

(Wieslaw Socha) #4

Wyższy mnożnik- w kręceniu nie musisz ustawiać aż tak wysokiego fsb.

(D Kadzinska) #5

foxcoon da rade:-)

(Wieslaw Socha) #6

na pewno. A zasiłke jaką masz?

(Tomek Bl) #7

Foxconn da rade, ale proc nie da. Załóżmy, że trafi Ci się sztuka co ma np. FSB Wall na 350. W tej sytuacji E2160 zrobi 3150MHz a E2140 2800MHz. Jednak nie ma reguły, możesz trafić na bardzo dobrze sie kręcącego E2140 np. na 3300MHz i słabiej kręcącego się E2160 np. na 2800MHz, dlatego uważam iż przy obecnej różnicy w cenie ok. 70 zł. nie warto przepłacać.

(Rastko1) #8

Szczerze mówiąc to według mnie to zmienianie Athlona 64 na pentiuma DC jest bezsensu po pierwsze to że aplikacje jeszcze nie wykorzystują dwóch rdzenie przez to nie odczujesz różnicy a po drugie to jak już robić zmiane to porządną Phenom wchodzi w wrześniu a Penryn też koło tego więc ja bm poczekał jeszcze troche

(D Kadzinska) #9

tak, tylko cena tych nowych procków bedzie znacznie wyższa niż 250zł

pozatym płyta którą mam zamiar kupic obsłuży nowy układ intela więc w przyszłosci i tak zmienie na penryna.Jeśli chodzi o powód zmiany to jest nim moja obecna badziewna płyta na której nie mogę nic podkręcić a athlon na domyślnych ustawieniach nie jest wcale taki szybki.kupno płyty pod s.939 jest teraz bezsensu bo dołoże troche i mam już foxcona

wydajnościowo e2160 oc@3.00GHZ jest nieznacznie gorszy od e4300 też kręcony