Panasonic lumix fz50 (zakup aparatu)

witam!

chce kupić lumixa fz50 i w sumie nie wiem czy nie ma czegoś innego w podobnej cenie,ale lepszego :slight_smile:

jestem fotografem amatorem i mam duże ambicje co do fotografii więc ten aparat by mi odpowiadał

aktualnie robie fotki sony f-707

czekam na propozycje do 2000zł

Wypełnij ankietę na http://cyfrowe.pl/jaki_wybrac_aparat.php

Jestem posiadaczem Lumixa FZ30 i jestem z niego bardzo zadowolony. FZ50 to mlodszy i podobno lepszy brat mojej FZ30-tki. A wiec jesli nie potrzebujesz jakiejs super-lustrzanki to z czystym sumieniem polecam Panasonica.

faktycznie jak napisał aro1978 fz50 jest troszkę unowocześnioną 30stką, nie wiem w jakim stopniu ją unowocześnili, ale na pewno wpakowali więcej pikseli na matrycę przez co fz50 ma większe tendencje do szumienia, jednak wciąż pozostaje to bardzo fajny aparat, znam jedną osobę która robi takim zdjęcia i bardzo sobie go chwali

a co myślicie o sonym R1 ?

Moim zdaniem firma Sony produkuje bardzo dobre Aparaty fotograficzne. Sadze wiec, ze z Cyber-shota DSC- R1 takze bedziesz zadowolony. Jest on chyba troche bardziej masywny niz Panasonic - ale nie jestem w 100% pewien czy to ten model. Na pociesznie powiem, ze ja tez mialem nie lada dylemat przy zakupie aparatu.

miałem okazję korzystać z R1 należącego do mojego znajomego, cóż, mi osobiście nie odpowiadał, jak dla mnie nieodpowiednia ergonomia, jakiekolwiek makro praktycznie tylko z soczewką jakąś

ja właśnie waham pomiędzy tymi dwoma aparatami,ale chyba fz50 całokształtem wypada lepiej niż r1,zresztą jakoś mi nie odpowiada ustawienie wyświetlacza w r1