Panel cyfowy przedni-brak oswietlenia

Witam. Od roku mam problem z wyświetlaczem cyfrowym z przodu komputera. Otóż dawniej świecił się normalnie, potem świecił się czasami, a teraz nie świeci się wcale. Chodzi tylko o oświetlenie, ponieważ dane dalej pokazuje ale bez oświetlenia słabo widać. Noe wiem w czym może być problem. Może kabel nie styka coś. Proszę was o pomoc. Z góry dzięki.

długo masz tą obudowę???

Dwa lata, a rok już nie działa wyświetlacz.

to może sie diody spaliły . nie miałeś jakiegoś spięcia? no bo chyba nie ze starości.

a próbowałeś je wymienić albo sprawdzić połączenie do płyty głównej?

a i jeszcze jedno jaka to obudowa ? to narazie wszystko co mi przychodzi napisz to pomyślimy dalej. :smiley: :smiley:

Dodane 10.09.2010 (Pt) 20:35

albo jak ci kasy nie szkoda to wymień :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Jakby diody sie spaliły to by niedziałało cały czas a on mi sie raz palil, raz nie i tak z dnia na dzien. Później juz sie nie właczał. Mysle ze cos nie styka w kabelku. Obudowa jest firmy RosH czy cos takiego. Co do wymiany nie wiem czy mozna kupic sam wyswietlacz

Mógłbyś sprawdzić te kable.

Słuchaj w prawym dolnym rogu płyty głównej masz kable od podłączenia Panelu przedniego obudowy

one są opisane poszukaj LED tam masz pewnie podłączone +i- albo razem no jak znajdziesz to odłącz przedmuchaj i podłącz tak jak było.

Jak to nie zadziała to zrób tak samo z resztą a jak nie to napisz to będziemy działać dalej.

Ps pewnie da się kupić taki wyświetlacz tylko po co marnować kasę?

od wyswietlacza odchodza czarne kabelki podpisane hdd led(2 sa takie tylko jeden ma 2 dziórki a drugi 2 wystajace “druciki”), 2 co maja mala głowke na końcu (CPU i FAN) i jeden z 3 “drucikami”

A także maly kabelek ktory laczy sie z molexem na ktorym jest napisane LCD PWR a na drugim wyjsciu molexa pisze LED PWR

Przedmuchalem go i nic nie pomoglo :confused:

Moze te czarne gdzies podlaczyc ale wydaje mi sie ze sa one do wyswietlania informacji o temperaturze i innych duperelach.

Problem jest albo Led PWR hdd Led

Bo LCD PWR to od wyświetlania informacji.

Spróbuj wyjąć ten wyświetlacz i tam sprawdź wszystkie połączenia tych kabelków :-k :-k