Panel cyfowy przedni-brak oswietlenia

(Damian Bartelik) #1

Witam. Od roku mam problem z wyświetlaczem cyfrowym z przodu komputera. Otóż dawniej świecił się normalnie, potem świecił się czasami, a teraz nie świeci się wcale. Chodzi tylko o oświetlenie, ponieważ dane dalej pokazuje ale bez oświetlenia słabo widać. Noe wiem w czym może być problem. Może kabel nie styka coś. Proszę was o pomoc. Z góry dzięki.

(Swistak96) #2

długo masz tą obudowę?????

(Damian Bartelik) #3

Dwa lata, a rok już nie działa wyświetlacz.

(Swistak96) #4

to może sie diody spaliły . nie miałeś jakiegoś spięcia? no bo chyba nie ze starości.

a próbowałeś je wymienić albo sprawdzić połączenie do płyty głównej?

a i jeszcze jedno jaka to obudowa ? to narazie wszystko co mi przychodzi napisz to pomyślimy dalej. :smiley: :smiley:

-- Dodane 10.09.2010 (Pt) 20:35 --

albo jak ci kasy nie szkoda to wymień :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(Damian Bartelik) #5

Jakby diody sie spaliły to by niedziałało cały czas a on mi sie raz palil, raz nie i tak z dnia na dzien. Później juz sie nie właczał. Mysle ze cos nie styka w kabelku. Obudowa jest firmy RosH czy cos takiego. Co do wymiany nie wiem czy mozna kupic sam wyswietlacz

(Swistak96) #6

Mógłbyś sprawdzić te kable.

Słuchaj w prawym dolnym rogu płyty głównej masz kable od podłączenia Panelu przedniego obudowy

one są opisane poszukaj LED tam masz pewnie podłączone +i- albo razem no jak znajdziesz to odłącz przedmuchaj i podłącz tak jak było.

Jak to nie zadziała to zrób tak samo z resztą a jak nie to napisz to będziemy działać dalej.

Ps pewnie da się kupić taki wyświetlacz tylko po co marnować kasę?

(Damian Bartelik) #7

od wyswietlacza odchodza czarne kabelki podpisane hdd led(2 sa takie tylko jeden ma 2 dziórki a drugi 2 wystajace "druciki"), 2 co maja mala głowke na końcu (CPU i FAN) i jeden z 3 "drucikami"

A także maly kabelek ktory laczy sie z molexem na ktorym jest napisane LCD PWR a na drugim wyjsciu molexa pisze LED PWR

Przedmuchalem go i nic nie pomoglo :confused:

Moze te czarne gdzies podlaczyc ale wydaje mi sie ze sa one do wyswietlania informacji o temperaturze i innych duperelach.

(Swistak96) #8

Problem jest albo Led PWR hdd Led

Bo LCD PWR to od wyświetlania informacji.

Spróbuj wyjąć ten wyświetlacz i tam sprawdź wszystkie połączenia tych kabelków :-k :-k