Panel przedni na obudowie - odwrotne wykrywanie i brak dźwięku

Witam,

 

Mam problem z działaniem słuchawek z przedniego panelu. Płyta Inlel DH67CF. Po podłączeniu przewodu do płyty (przewód HD Audio) w systemie Windows 7 64bit pokazuje informacje że podpięto przewód słuchawek a słuchawki nie są podpięte. W menadżerze Realtek mruga wtedy owe gniazdko. Po podłączeniu słucjawek dostaję komunuikat że odłączono i nie ma dźwięku. W biosie jest ustawione na auto (przestawiełm też na HD ale wynik bez zmian). Gdy podłączę kabelkiem AC97 dzwięk jest ale na stałe z przedniego i tylnego panelu (tzn gdy są podpięte słuchawki tylny panel także gra). Raz zdarzyło się tak jak kilka razy wkładałem jacka od słuchawek że na chwile zagrały i zamilkły). Podpiąłem również kabelek z innej obudowy ale to też nic nie zmieniło (chciałem wyeliminować uszkodzenie przedniego panelu.

Co zrobić aby poprawnie to działało? Obudowa nowa. Płyta jest nowa.

Odinstaluj obecne sterowniki audio.

Zainstaluj te sterowniki:

http://dpcdn-s01.pl/dodatki/Win7_Win8_Win81_Win10_R278.exe

 

Zobacz prawidłowe ustawienia sterowników Realtek HD.

Dźwięk działa już po wyłączeniu wykrywania gniazda przedniego ale dla pewności odinstalowałem i zainstalowałem te nowe sterowniki. Działa tak samo. Działają oba gniazda.  Nie ma wyciszenia tylnego panelu po podłączeniu słuchawek na przednim panelu. Nie da się tego zrobić tak aby wyciszało tył po włączeniu słuchawek na przednim panelu? Na starej płycie nie było takich niedogodności. Co jest tego przyczyną że u jednych chodzi to bez wyłączenia wykrywania a u innych trzeba to robić. Znalazłem kilka takich już przypadków na sieci. Miałem starą płytę i tam nie miałem takich problemów. Czy to jest wina Intela?

Cały urok karty dźwiękowej oraz sterowników  Realtek HD  :slight_smile:

W zaawansowanych ustawieniach urządzenia masz tak ustawione/zaznaczone:

 

yu570_ustawienia.jpg

 

Możesz jeszcze sprawdzić inne ustawienia…

Ustawienia mam właśnie takie, że ma wyciszać a nie wycisza. Bez detekcji oba przedni i tylny załączone są na stałe (tak chyba mają sterowniki) i dlatego nie chce wyciszać. Detekcja i wyciszanie będzie chyba dopiero gdy będzie ustawiona detekcja gniazda. Na początku myślałem, że uszkodzona jest płyta a teraz mam przyjąć, że te typy tak mają. Gdzieś wyczytałem, że właśnie z Intelem są takie problemy. Gdy przełączam w Biosie na AC97 i podpinam właśnie tym kabelkiem też gniazda są załączone na stałe i nie wycisza tylnych gniazd. Przecież to ma właśnie tak działać aby wyciszało tył jak są słuchawki. Co za dziadostwo. :-x

 

Z płyty wynika że masz kartę dźwiękową Realtek HD.

Dlaczego przełączasz na AC`97 a nie na Auto lub Realtek HD ?

Obecnie mam ustawione na auto. Napisałem, że jak zacząłem kombinować to przez kabelek Ac97 drzwięk miałem. Ale to było na początku jak przez HD była cisza. Ale teraz stwierdzam, że przez HD z wyłączonym wykrywaniem zachowuje się tak jak przez AC97. Teraz pozostaje jeszcze jak wyciszyć tył gdy podłączę słuchawki. Trochę to wkurzające. Powinno to działaćbez rzadnych kombinacji. Podpinamy i działa. Nie wiem co jeszcze zrobićaby wyciszyć ten tył przy podpięciu słuchawek.