Panel przedni - niedziałające wejścia AUDIO i MIC

Witam.Mam problem z panelem przednim w moim kompie - dokładniej mówiąc z wyjściem audio i mic. Nie, że przestało działać - nie działało nigdy. USB działają poprawnie.Przeglądałem już wiele tematów odnośnie tego problemu włączając w to google i nic nie rozwiązało mojego problemu.

Płyta główna to Asus P5KPL-VM . Kabelek podłączony jest do wejścia zaznaczonego na czerwono na załączonym obrazku. Do innego z resztą nie pasuje. Karta zintegrowana - realtek HD audio.

Proszę o pomoc, mam już dość wczołgiwania się za kompa i podłączania słuchawek zamiast głośników :?

asusp5kplvmuk6.th.jpg

Blauten , być może to kwestia ustawień sterownika.

Przeczytaj -> ten artykuł.

a jak np podłączysz panel tylni np wierze a do przedniego słuchawki to wyskakuje ci co pochwile wykryto panel przedni lub co kolwiek ??

właśnie zrób to co kolega napisał wyżej w tym artykule bo mi o to samo chodziło pozdrawiam :slight_smile:

Ok, spróbuję według tych instrukcji. Napiszę później czy pomogło :slight_smile:

Tak więc. Fix podany w linku nie działa “instalator wykrył, że wersja dodatku SP tego systemu jest nowsza niż aktualizacja, którą chcesz zainstalować. Nie ma potrzeby instalowania tej aktualizacji”

Co do ustawienia wyciszania panela przedniego:

realqy8.th.jpg

tak i wyciszyłeś to i >OK ? i dalej nie działa ?

tak było ustawione cały czas. próbowałem podłączania z włączoną i wyłączoną opcją i nic. :frowning:

a na pewno podłączyłes dobrze ten kabelek do tego wejśćia bo w tym screenie co podałeś to widzę tak jak by te wejśćia były nie aktywne sprawdz jeszcze raz i w tej instrukcji jest napisane i nie ma bata musi działać ja też tak robiłem u kumpla z tym i działa bez problemu a tez były schody z tym , zacznijmy wiec tak pierwsze popatrz czy masz dobrze podłączony ten kabelek od przedniego panelu pożniej wycisz te wejścia w menadzerze realtka tak jak podałeś na screenie a jak nie pomoże to zastosuj sie do tych http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=48 instrukcji

sprawdzałem podłączenie kabelka - wszystko ładnie wciśnięte w wejście AAFP. Ściągnąłem nawet najnowsze sterowniki do tej karty i lipa.

Sprawdz w biosie czy masz włączony przedni panel .

South Bridge chipset Configuration .

PDF . strona 2-24 ,

W biosie, w tym south bridge chipset configuration jest tak:

Audio cotroler : Azalia

Front Panel Support Type: HD Audio

Jeśli do gniazda na przednim panelu idzie 5 przewodów [druciki] przestaw na AC97 . [front panel]

[1-34]

Kabelek wygląda tak :

dsc01309aa6.th.jpg

dsc01308fd5.th.jpg

OK, jest prawie dobrze. Otóż, po przestawieniu na AC97 podświetliły się wyjścia audio i mic. Jednak jest małe “ale”. Otóż, z menedżera realtek zniknęła ta ikonka kluczyka od wyciszania, i w momencie gdy podłączam słuchawy z frontu to mam dźwięk i z głośników i ze słuchawek.