Panel przedni - problem

Witam,

Mam problem z “wyciszeniem” słuchawek, które są wpięte do panelu przedniego. Ponadto posiadam głośniki podłączone do panelu tylnego. Już wyjaśniam o co mi chodzi :slight_smile: Chcę tak zrobić, żebym mógł kontrolować osobno panel przedni i tylni tzn. kiedy chcę to wyciszam słuchawki. Niestety zakupiłem słuchawy bez regulacji głośności no i właśnie chcę się dowiedzieć czy jest taka możliwość, aby kontrolować ich dźwięk. Przy głośnikach tego problemu nie ma, bo regulacja jest :wink: Narazie tylko wpiąłem zielony kabel od głośnika do niebieskiego wejścia z tyłu, a słuchawki normalnie są podłączone z przodu. W panelu sterowania w menadżerze efektów dźwiękowych (realtek ac97 audio) zaznaczyłem tryb 4 kanałowy, gdzie zielony przycisk to wyjście na głośnik przedni (słuchawki), niebieski - wyjście na głośnik tylni (głośniki) i różowy - wyjście na mikrofon. Niby wszystko jest ok, bo mogę regulować głośnością zarówno głośników jak i słuchawek (regulacja głośności, suwaki “WAVE” i “FRONT”), ale nie wiem dlaczego dźwięk z internetu (youtube, wrzuta), z gier i takich różnych po prostu nie chodzi na głośnikach, a na słuchawkach działa. Inna sytuacja jest z windows media player. Tu dźwięk działa zarówno na słuchawkach jak i głośnikach.

Parametry:

  • Karta dźwiekowa - ATI SB450 - AC’97 Audio Controller PCI

  • Sterowniki - Relatek AC97 Audio Controller

W tym menadżerze realteka mam jeszcze takie coś:

  • wersja - 5.10.0.6300

  • directx 9.0c

  • kontroler audio - ATI(4370)

  • kodek AC97 - ALC655