Panel sterowania nvidia - ustawienia nieaktywne po restarcie

Witam.

Mam pewien problem z programem od nvidii. Jest on z najnowszymi sterami do mojej karty graficznej. Używam go do ustawienia kolorów (kontrast i gamma) na moim laptopie. Wszystko działa fajnie do restartu kompa. Wtedy ustawienia są juz nie aktywne. Wystarczy wejść do programu i ruszyć którym kolwiek suwakiem (suwaki ustawione na pozycjach z przed restartu) i ustawienia staja sie aktywne. Ale ogólnie jest to mocno uciążliwe do wykonania za każdym razem. Jak można ustawić by to sie aktywowało po starcie. Są przypadki że po restarcie ustawienia są aktywne, ale niestety zauważyłem ostatnio że nagminnie sie dezaktywują po wstrzymaniu i hibernacji

Ew, może znacie program w którym zrobie to samo a który bedzie mi działał po restarcie?

Z góry dzieki za odpowiedź

P.S. Pisze juz na którymś z kolei forum i nikt nie umie mi odpowiedzieć … :frowning:

P.S.2. Reinstalowałem stery od grafy nic to nie zmienia

Czy chodzi Ci o program TBpanel albo VTune? To prawda, one w tym względzie zawodzą, choć ustawienia powinny się aktywować przy starcie. Te programy to raczej ciekawostka. Kontrast i gamma ustawiaj w “Panelu sterowania nVidii”. Dla lepszego wyświetlania użyj kreatora optymalizacji monitora, dostępnego w tym panelu.

Najnowsze sterowniki mogą być najgorsze.

Sprawdż na kilku starszych wersjach - wszystko powinno działać.

Po deinstalacji sterowników użyj CCleanera :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.07.575

U góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Oprócz tego jeżeli masz system Windows XP to zainstaluj biblioteki DirectX 9.0c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

Sprawdż czy w Start -> Panel sterowania -> System -> Menedżer urządzeń nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania.

Jeżeli są to PPM / prawym przyciskiem myszki / w tym miejscu - Aktualizuj sterownik…

/ jak masz płytkę CD ze sterownikami to z włożoną płytką do napędu /.

Jeżeli nie masz NET Framework to zainstaluj :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … mework+2.0

Właśnie przecież napisałem że ustawiam w PANELU STEROWANIA NVIDII i on nie aktywuje sie…

Rok temu zainstalowałem nowe sterowniki również NVIDIA / na blaszaku / i miałem identyczny przypadek - powróciłem do poprzednich i problem został usunięty. :slight_smile:

Nie sprecyzowałeś czy chodzi Ci o Panel sterowania czy o programy przeze mnie wymienione (oba dostarczane są z grafiką nVidii Palita). Nie dziw się zatem mojej odpowiedzi. Dodam, że miałem identyczny problem co Ty i dotyczył właśnie ustawień TBpanel.

Wypróbuj rady XMana.

chodzi mi o program który mam klikajac prawym na pulpicie. “Panel sterowania Nvidia”

Możesz też sprawdzić czy firewall nie blokuje plików nVidii przy uruchamianiu systemu. Zaleca się by podczas instalacji tych sterowników go wyłączyć. Zrób co radzi XMen. Odinstaluj stery, gruntownie przeczyść rejestr i zainstaluj na nowo. Sprawdź czy proces “nwiz” znajduje się w HKEY_LOCAL_MACHINE => SOFTWARE => Microsoft => Windows => CurrentVersion => Run. Do rejestru wchodzisz Start => Uruchom wpisz “regedit”.

Nie mam żadnego firewalla poza systemowym (Vista 64 biznesowa). I nie mam nwiz w tym miejscu w rejestrze. Ale ten plik nie wchodzi tam mimo istalacji ponownej sterów. To czyszczenie nic nie dało. Jedyne co sie zmieniło to to ze ostatnio za każdym razem po załadowaniu systemu na nowo ustawienia są aktywne a po hibernacji i wstrzymaniu nie… może ten plik?

Odinstaluj sterowniki od karty graficznej, usuń ręcznie z dysku C / jeżeli są /, przeczyść komputer CCleanerem i zainstaluj ponownie sterowniki w trybie awaryjnym.

To dziwne, że nie wchodzi, bo on wgrywa Twoje ustawienia po uruchomieniu systemu. Spróbuj pobrać sterowniki ze strony producenta karty a nie nVidii.

Reinstalacja sterów sie zaraz zajme. Skąd mam wiedzieć kto jest producentem karty? TO jest laptop, mam zakładać że producent karty ten sam co laptopa czyli asus? (Karta nVidia GeForce 9650m GT)

Sorry, zapomniałem. Na stronie nVidii znalazłem dwa serowniki do Twojej grafiki. Jeden jest Beta (choć w drugim dziale jest sklasyfikowany jako WHQL) a drugi nie ma opisu, ale to raczej mało ważne. Ale kto tam wie.

To odnośnie wersji 179.48

NO ja właśnie ten instalowałem. Mam niby sterownik od producenta na płytce

ale nie chce z niego kożystać … z powodu braku sterownika do psychix-a i do cuda (technologie nvidii)

Zaraz biore sie za reinstal tej bety z czyszczeniem systemu dam znać jaki wynik… mam nadzieje że sie uda

Dodane 26.02.2009 (Cz) 15:39

Więc…

Usunąłem wszystko według instrukcji, mam viste wiec dx10. Stery zainstalowałem od nvidii bo jak juz powiedziałem od asusa nie maja psychixa i cuda. Net Framework mam chyba nawet 3.0 ten co sie przez live update z windy aktualizuje.

Niestety nic to nie zmieniło. :frowning:

Ciężki orzech do zgryzienia. A najgorsze, że brak licencjonowanych sterowników na Twój system, oprócz tych Asusa, którego instalację wykluczasz. Obserwuj stronę nvidii, zazwyczaj po wypuszczeniu beta pojawia się wersja poprawna, może będzie działać.

Możesz jeszcze zrobić coś takiego. Ściągnij “Windows Install Clean Up”. Uruchom ten program, jeśli pojawią się jakieś pliki związane z Nvidią - usuń. Będziesz musiał odinstalować sterownik, przeczyścić rejestr i zainstalować sterownik. Jeśli to nie pomoże to oficjalnie się poddaję.

oczywiście spróbuje, choć mam wrażenie że problem nie tkwi w samej instalacji. Może ktoś jest w stanie zaproponować jakiś program alternatywny który bedzie sie tym zajmował? Myśle że ktoś juz coś takiego wymyślił… Bardzo był bym wdzięczny :slight_smile: a z tym sie jeszcze pobawie.