Panel sterowania nvidia=wiecha kompa

Witam mam problem wchodzę sobie ostatnio w ten panel sterowania i nagle słyszę dźwięk komputera i zwiecha kompa nic nie da się zrobić, a i jeszcze strasznie dziwnie mi strony się włączają raz błyskawicznie a raz jest dzień, że strasznie wolno, a to nie wina internetu ani serweru dns bo mam ustawiony Open DNS.Proszę o to log z hijacka

http://www.wklej.org/id/530613/

dajlog z OTL - otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Po pierwsze to bym odinstalował ASK TOOLBAR bo wiem, że to może dużo namieszać. Jeżeli chodzi o Opendns to trzebaby zrobić ping do adresów 208.67.222.222 i 208.67.220.220 i zobaczyć jaka jest wartość tych pingów i czy przypadkiem coś nie wypada (upłynął limit czasu żądania). Czy zdarzają się sytuacje typu “ustalanie adresu serwera” ? Jeżeli nie to nie jest w ogóle wina dns tylko innego problemu. Warto też wyczyścić dane tymczasowe w przeglądarce i sprawdzić system np. przy pomocy Panda ActiveScan wykrywa praktycznie 99.9% wirusów tyle tylko ze trzeba usunąć pliki które system wskazał ręcznie bo on sam ich nie usunie. Jeżeli chodzi o panel Nvidia to można spróbować zrestartować usługe Nvidia System Driver Helper (lub podobna nazwa dokładnie nie pamiętam) lub odinstalować wszelkie sterowniki i oprogramowanie karty graficznej (typu physx) i zainstalować najnowszą wersje ze strony www.nvidia.pl

Wypada upłynął limit czasu żądania właśnie ;/

Wypada upłynął limit czasu żądania właśnie ;/

ADD Usunąłem ask torballa i teraz tego nie ma zauważyłem jak wróci to ponownie zedytuje posta.

Jeżeli wypada upłynął limit czasu żądania to rozwiązanie jest takie. Uruchamiamy start -> uruchom -> wpisujemy cmd -> ping 208.67.222.222 jeśli choć raz na 100 pakietow pojawia się upłynął limit to po ukończeniu pingowania pingujemy do 208.67.220.220 jeżeli tu nie ma upłynął limit to ustawiamy ów serwer jako podstawowy dns (drugorzędnego dns w ogóle nie ma konieczności ustawiania). Jeżeli i w wypadku drugiego dnsa pojawia się upłynął limit pozostaje powrót do dnsa operatora albo skorzystanie z narzędzia Namebench w celu sprawdzenia najszybszego dns jeśli nie chcesz korzystać z dnsa lokalnego (operatora). Jeżeli w przypadku jednego lub drugiego serwera OpenDns pingi wypadają radzę nie korzystanie z Opendns gdyż w praktyce utrudnia to korzystanie z internetu.

Wydaje mi się, że to była wina ask toolbar usunąłem i teraz normalnie pingi na tych ip po 30 są i zero straconych pakietów.Dzięki za pomoc.

flaber6 prosiłem o log z OTL - link wyżej.

Na getting folder structure się mi komp zacina ;/