Panoramiczny obraz w grze PES 2009?

witam. Na początku powiem ze mam monitor samsunga 19" panoramicznego. I gdy włączam gre PES 2009 to gra nie wyświetla sie w formacie panoramicznym tylko 4:3 i mam po boku czarne paski. fatalnie to wygląda. w ustawieniach gry zaznaczam " 16:9" ale obok z zakładce resolution nie ma rozdzielczości 16:9 tylko 4:3 :confused: jak sobie z tym poradzić zeby obraz gry był na całym monitorze ?

Masz do wyboru rozdzielczość 1440x900 ?

no właśnie nie mam:/ mam tylko 640x480, 800x600, 1024x768:/ jak sobie z tym poradzic ?

A jaką masz ustawioną ogólnie rozdzielczość ekranu ?

1440x900 czyli zalecana dla tego monitora

dodam ze mam karte graficzną gf 6600GT 128 ddr3. czy to moze miec jakis związek ?

Masz zainstalowane sterowniki do karty graficznej, czy jedziesz na systemowych ?

Jaką wersję sterownika masz zainstalowaną ?

wersja sterownika to 8.4.2.1. nie sa to najnowsze ale chyba najbardziej kompatybilne z tą karta…

Jak masz ustawione detale w grze ? Spróbuj na “Medium”. Może będzie więcej rozdzielczości do wyboru.

Ewentualnie pobierz i zainstaluj ForceWare 93.71.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

mam na medium i to nic nie zmienia:/ spróbuje z tymi sterownikami. to sa najnowsze co podałes ?

Nie najnowsze. Z listopada 2006.

to czemu akurad te wybrałes ?

Poszukaj w sieci rozszerzonych ustawień do gry. Są to pliki settings.exe z katalogu z grą tylko z większą ilością rozdziałek. Albo daj maila to pożyczę… :wink:

okto wyślij mi na dziura87@interia.pl

czekam z niecierpliwośćia :slight_smile:

omg genialne macie odpowiedzi… Facet zaznacz w opcjach “window mode” i tylko tam z tego co mi wiadomo takową rozdzielczość wybrac mozesz. Innej opcji nie widzialem, tj fullscreen.

http://programy.pcworld.pl/gry/programy … v1.10.html

mam problem w ustawianiu sterowania… Z góry dziękuje za pomoc

Co oznacza w ustawieniach klawiszy znak ‘‘X’’, ‘‘A’’, ‘‘Y’’, ‘‘B’’??