Paragon Backup 10 Free Edition..kopia partycji how to

Pobrałem, zarejestrowałem się, dostałem klucz…

Chciałbym zrobić kopię partycji systemowej i nagrać ją na dwie dvd ( moja C ma jakoś 5,20gb ) i teraz pytanie jak to zrobić??? Chodzi mi o bootowalne dvd z systemem tak aby po wysypaniu sytemu ( np. brak chęci do uruchomienia) można było uruchomić dvd i przywrócić całą partycję systemową.

Jakbyś dobrze przeszukał forum to znalazłbyś i opis tego programu jak i ten poradnik na podobny temat.

Pozdrawiam!

Btw jest taki program darmowy gdzie ? :o

A na :google:

http://www.paragon-software.com/home/db … nload.html

fiesta już go zassałem :stuck_out_tongue: a google działa tylko mózg przy nauce 3D siada :stuck_out_tongue: .

z tego co widzę można utworzyć bootowalną cd typu livecd linuksową… uruchamia się program i możemy wskazać kopię systemu z innej partycji do przywrócenia… pierwsza metoda

a druga metoda to zabootowanie dvd z pełną wersją kopii partycji systemowej

pytanie… first track and mbr cannot be saved to cd /dvd… czyli nie można nagrać … jak padnie komp to jak przywrócić taką kopię? tylko z innej partycji?

drugie pytanie…przy tworzeniu kopii u mnie wymagane są dwie płytki dvd… po nagraniu pierwszej wyskakuje okno "where find next archive " i okno wyboru i co potem? powinien przecież poprosić drugą płytkę dvd

a nie wolisz mieć backupa online? ja korzystam z programu F-Secure Online Backup i mam nieograniczoną ilość danych do wysłania. więc cały dysk wysyłam. mam dostęp do plików np. przez przeglądarkę. nawet sobie nie zdajecie sprawy jakie to jest przydatne. producenci programu zapewniają wysokie bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Bezpieczeństwa jak bezpieczeństwo ale co zrobisz jak serwer im padnie na kilka dni a Ty będziesz potrzebował na biegu zdobyć kopie zapasową? Przynajmniej na jednym nośniku zewnętrznym trzeba mieć kopie zapasową a najlepiej na dwóch, bo płyty CD/DVD lubią się zarysować a dyski zewnętrzne też nie są niezawodne :slight_smile:

Pozdrawiam!