PARAGON PARTITION MAGIC problem ze zrobieniem ostatniej part

hej. zrobilem 3 partycje z 1 (jest jeszcze jedna partycja z windowsem tak mi sie wydaje bo mam laptopa nowego). a chce miec 4. jak daje resize i zmniejszam ostatnia partycje to pozostaje free space i tutaj jest dzida. nie moge na tej wolnej przestrzeni nic zrobić, prawie wszystkie opcje sa zablokowane.

w partition magic jest opcja split. ale nie mam pelnej wersji a moze to by pomoglo. moze popelniam jakis blad ze ta pomozcie!

Rozumiem, że została ci wolna przestrzeń na dysku, do której nie jest przydzielona żadna partycja. Tak ??

A próbowałeś z poziomu Windowsa ??

PPM na Mój komputer --> zarządzaj --> zarządzaj dyskami. I tam PPM na wolnej przestrzeni dyskowej i utwórz dysk logiczny. Na koniec format tej partycji i wsio.

A czy to nie jest przypadkiem ukryta partycja z danymi potrzebnymi do postawienia systemu na nowo ??

tak

poprostu nie moglem zrobic 4 partycji. dopiero jak zrobilem jeden dysk jako extend dalo sie go podzielic na 2 i w sumie mam 4. teraz wyglada to tak:

c: primary partition

e: primary partition

-extend:

-f: logical

-g: logical

tak jakby poprostu nie dalo sie zrobic c,e,f,g tylko c,e i na tym trzecim podzielic go na dwie f,g. nie wiem czemu paragon nie potrafil zrobic 4 jako primary.