Paragon Partition Manager 8.5 zmiana partycji


(Kurss1005) #1

Paragon Partition Manager 8.5 jest w wersji angielskiej, a może jest spolszczenie, jeśli nie, to może mi ktoś powiedzieć jak zmienić wielkość partycji bez utraty zawartości.


(michall36) #2

Zajrzyj:

http://komputery.katalogi.pl/Partition_ ... 28436.html


(Kurss1005) #3

dzięki przeczytałam, ale czy zamiast dyskietek może być CD?


(Kurss1005) #4

Skąd wziąć Scandisk? Czy oczyszczani edysku to scandisk?


(Frog) #5

(michall36) #6

nie, ale nie musisz robić tego na dyskietkach(ale przydaje się podczas awari)

pamiętaj o scandisc i defragmetacji


(Kurss1005) #7

Przydają się tylko skąd pewność ,że dyskietki nie odmówią działania( czyli to co zapisane nagle nie da się odczytać)już mi się to zdarzylo i była klapa. Jak wtedy sobie radzić?


(Kurss1005) #8

Jesłi wczoraj robiłam Scan i defragmentację a jutro będę używała PM 8.5 to muszę to zrobić ponownie (oczywiście używałam kompa w między czasie). Prosze niech mi ktoś powie jak rozwiazać problem partycji. Mam dysk 80GB partycje C/D (55/25)i WIN XP HE SP2 oraz KIS 7.

Jak ustawić partycje od nowa,czy tam gdzie jest system muszę instalować wszystkie ściągane programy? Nie używam gier. Druga partycja na razie służy do przechowywania danych. Jeśli można używać drugiej do pracy i instalowania programów to jaka powinna być wielkość systemowej .


(michall36) #9

nie,instalujesz wszystko,lub zapisujesz tam gdzie chcesz.

Ja mam taką partycję,żeby mieścił się system i podstawowe programy(Winamp,Office,sterowniki itp.)Mi wystarczyło na taką partycję ok.8-10GB.

Resztę podziel według uznania,możesz mieć więcej niż dwie partycje.Aha i oczywiste jest że jeśli chcesz zwiększyc partycje c: to musisz zmniejszyć d: (możesz tylko przesówać partycje somsiadujące).

Poczytaj:

1)Partition Manager

2):google:

Acha można zmieniać partycję tylko Pełną wersją