Parę dodatków do joomla [skrypty]

Zaczynam pracę z tym cmsem i gubie się…

Gdzie znaleźć skrypt downloadu który zezwoli na wstawianie odnośników do innych serwerów.

Dodatek który zajmie się wyświetlaniem aktualności, tak aby obdarzeni prawami użytkownicy także mogli dodawać.

Dodatek w którym da się dodawać artykuły

Dodatek do porad

I jak zrobić nową stronę i wypełnić ją własną treścią np. z bannerami ?

Pozdrawiam!

Polecam tą książkę znajdziesz w niej wszystkie odpowiedzi posiadam ją i jestem bardzo zadowolony.

http://helion.pl/ksiazki/joomla.htm

Więc czy mógł byś wykorzystać zdobyta wiedzę i podpowiedzieć mi w tym błachym problemie?

A może lepiej samemu pierwszo znaleźć odpowiedź. Czy Wam wszystkim naprawdę jest tak ciężko pomyśleć i poszukać a nie zadawać takie proste pytania. Lenie… :?

GOOGLUJ

Odnośnie tego czy można wstawiać bannery to Ci powiem.

Panel admina–> Instalatory --> Szata-witryna -->Przejdź do wykazu szablonów. Potem zaznaczasz szablon i bierzesz Edytuj HTML. Wpisujesz tam kod na bannery itd…

pioteer głupstwa pleciesz :!: po pierwsze jest komponent - rotator bannerów, a po drugie kod bannera umieszczamy w nowym module, a nie jakieś edycje szablonów :roll:

co do komponentu downloadu, to zarówno Remository jak i Docman (dwa najpopularniejsze) oferują taką opcję. W Docmanie nie pamiętam jak się to robiło, ale w Remository wybierasz “Dodaj plik” i masz tam edytorki do opisów itp. a pod nimi masz pole na url do pliku.

Tylko pisałem żeby sam poszukał a nie pisał tutaj licząc na to że dostanie wszystko na tacy.

Edycja szablonów to możliwość edycji kodu html i css, dlatego o tym napisałem.

Wiem że istnieją takie komponenty ale po co rotator bannerów jak można samemu zrobić. W końcu ponad pół roku używam joomli i większość komponentów i modułów testowałem. No przynajmniej tak myślę