Parę problemów dotyczących OC

(Dudik Dred) #1

Witam po raz kolejny ;] Mam parę pytań/problemów dotyczących OC mojego proca. Proszę o odpowiedzi na następujące pytania

1) Po update BIOS'u na wersje 1302 (programem AsusUpdate) udaje już się wykręcić proca na 2.76 GHz. FSB mam ustawione na 263, mnożnik (niestety, ale..) 10,5, napięcie w podpisie, taktowanie HT wynosi 1052 MHz. Problem zaczyna się, gdy podniosę FSB na np 264 MHz. Wtedy komputer próbuję obciążyć Orthosem, ale nie wytrzymuje nawet 30 s. Taktowanie pamięci wynosi 920 MHz (rozumiem że częst. RAM'u podnosi się przez większe FSB, tak?), i to już mnie zaczęło martwić, ponieważ są bardzo gorące (nie mają radiatorów na kościach ;f). Tak samo jest z HT płyty , kiedy zmieniłem mnożnik na x4, temperatura radiatora na chipsecie dochodzi do 50 C przy zamkniętej budzie (ktoś już chyba kiedyś mówił, że nf570 SLi jest najpierw podgrzewaczem obudowy a dopiero potem chipsetem i chyba miał rację :frowning: ) Dalsza część problemu w drugim punkcie.

2) Pomyślałem, iż przyczyną niestabilności kompa po przestawieniu FSB na 264 mogą być te RAM'y. Podnoszę napięcie, zmieniam timingi i.. koniec, komp nie chce wstać. Myślę dalej, nie będę zmieniał timingów tylko zwiększę napięcie, dobra, ładuje się windows i tu nagle bluescreen. Jego kodu nie mogłem odczytać, bo komp się szybko resetnął. Czy te ramy są naprawdę takie słabe, żeby nawet reagowały na zmianę napięcia pamięci? ( bo moja płyta jest lipna to wiem)

3) Podczas grania w CoD'a 4 komp potrafi się na chwilę przyciąć, by potem znowu było normalnie. Zdarza się to naprawdę rzadko, aczkolwiek potrafi zdenerwować. Co może być przyczyną chwilowej zwiechy?

4) Jeżeli zmienię pamięci na np. A Data EE, to będę mógł spokojnie ustawić ich timingi i napięcia na tej płycie?

Proszę o dobrą radę, chce osiągnąć 2.8 GHz a tak już niewiele brakuje...