Pare problemow naraz

  1. przypuszczam ze plyta glowna (Kobian KOB KT133 FSX) oraz karta muzyczna

(Creative SB Live! Sound Card) “gryza” sie ze soba przez co co jakis czas w glosnikach slysze piszczeznie zamiast normalnego glosu, chwile potem komputer sie wiesza. masz jakies dla mnie rady w tej sprawie?

  1. gra ma wymagania: 600MHz, 32 MB karty graficznej i 256 RAM ów (Football Manager 2005)

a ja mam komputer z: 750MHz 32 MB karty graficznej i 256 RAM ów

i podczas wlaczania sie boiska z przebiegiem akcji komputer sie wiesza? przeciez spelniam te wymagania gry, nie mam innych wlaczonych programow a mimo to potrzebny jest reset

  1. kupilem sobie glosniki do wyzej wymienionej karty muzycznej (Creative) ale okazuje sie ze jeden glowny glosnik nie dziala mimo ze pod ta karte kupowalem jest? o co w tym chodzi?

  2. czemu nawet podczas malo obciazajacych komputer czynnosc wiesza sie?(znowu ten sam problem )

-ostania sprawa

  1. jak odciazyc prace komputera, slyszalem o programach co znizaja temperature komputera, znacie jakies tego typu programy czy cos takiego, dokladnie sie nie orientuje ale wy maszcie napewno wieksze pojecie o tym

Ps. mam tyle problemow ale ja chce tylko normalnie dzialajcy komputer,nic wiecej

bracia pomozcie

m sie

to że masz zwisy moze być przyczyn kilka:

  1. RAMy

  2. za wysoka temp procka

  3. zasilacz.

ja patrze zawsze na nomin. wymagania x2

masz zintegrowana karte muzyczna jak tak to ja wylacz w BIOS

ustaw karte SB Live w innym slocie nie 2 a ni nie w ostatnim PCI

taka zasada

po 2 karta graficzna zaslaba

do wymiany absolutnie

a jak zmniejszyc temp procesora? sa do tego programy,znasz jakies?

Najlepiej to zmienić chłodzenie

http://www.stargaz0r.nm.ru - S2kCtl_v1.5b101 do AMD

tylko niewylaczaj wszystkich intrukcji Halt bo procek bedzie slabo wydajny

jak wlaczysz gre obciazajaca ja 100% hehe

ustaw po 32 lub 64/32 maX to 64/64

i smiga super

spada temp. od 2-6 maX

i 2-4 chipsetu

do chlodzonka taniego i wydajnego to tylko Pentagram Freezone

CU 80/120mm

lub CU/AI 1-3 stopni roznicy tylko

na korzysc CU przy pracy normal przy stresie

CU wypada slabiej !!

wiec polecam polaczenie miedzi z aluminium

przy wyzszych W np. 80W

lepiej sie sprawdza ,a to za sprawa

tego ze miedz szybko odbiera cieplo

ale wolno oddaje (absorbuje w sobie C/W i spowrotem oddaje rdzeniowi) - przy slabym wentylulowaniu rdzenia proca czy obudowy

aluminium na odwrot a tu masz styk z rdzeniem klocka miedziany

wnetrze a reszte aluminium

bardzo dobre polaczenie przy OC

i wentyl bez obwodki plastikowej ma wydajnosc srednio o 10-15% lepsza niz zwykle (sprawdzone)

inne dobre chlodzonka to tylko kontrukcje z cieplowodami ale to inna bajka ceny wysokie !!

Tak jak Kamcia napisała - to z dźwiękiem może być spowodowane tym że masz karte dźwiękową zintegrowaną na płytcie, wiec po podłączeniu SB są dwie i system głupieje - sprawdź to w Biosie przede wszystkim i wyłącz jakby co. Co do reszty problemów ze zwiechami to przejrzyj tematy typu “komp mi sie wiesza” albo “mam wirusa” na tym forum - ludzie tu podawali już tyle kinków do progr. narzędziowych że na pewno coś znajdziesz. Programy chłodzące proca niewiele dają, pare stopni góra, nic nie zastąpi lepszego wentylatora niestety. Używałem kiedyś Waterfalla i efekt był niezauważalny praktycznie.

aha

no coz dzieki za rady