Parę problemów z zawieszaniem się komputera

(Misfit) #1

mam kilka problemów ze swoim komputerem.

pierwszy, najpoważniejszy, polega na tym, że komputer od wczorajszego dnia zawiesza się właściwie jakieś dwie minuty po załadowaniu się pulpitu, niezależnie od tego, co robię. Właściwie jedyne, co mogę dodać, to fakt, że wczoraj rano działał jeszcze poprawnie, wtedy też z rana pogrzebałem trochę w rejestrze, bo drażnił mnie problem z wyskakującym chkdsk podczas włączania systemu, i zmieniłem w:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CURRENTCONTROLSET\CONTROL\Session Manager

wartość rejestru BootExecute na "autocheck autochk /k:C *"

wyłączyłem komputer, włączyłem go ponownie wieczorem i wtedy zaczął się zawieszać właśnie po chwili, nie wiem dlaczego.

natomiast wcześniej, kiedy udawało się jeszcze cokolwiek na tym komputerze robić, problem z nim polegał na tym, że również się zawieszał, kiedy zostawiałem go na jakieś 15-20 minut NIEUŻYWANEGO. Tak jakby po pewnym czasie nieużywania się zamrażał. Czytam o jakiejś usłudze indeksowania, ale nie mam pojęcia, co konkretnie muszę zrobić.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

(Opapopa) #2

Hmm...Sprawdź RAM lub też format może pomóc... :mrgreen: :mrgreen:

(Static Poczta) #3

albo ram albo cos z prockiem/chlodzeniem procka nie koniecznie musibyc tu problem z winem samo nic sie nie dzieje,antyvir tez raczej nic nie da

(Opapopa) #4

Jak tam?? :?:

(Misfit) #5

Wielkie dzięki za porady. Sam sprawdzałem na razie jedynie drobniejsze rzeczy, jak np. uruchomiłem eventvwr.msc, ale nie wykazał on niczego istotnego. Problem o dziwo rozwiązał się wczoraj wieczorem właściwie sam, i jak się okazało, to była chyba kwestia programu antywirusowego, avast! poinformował o aktualizacji bazy danych i komputer przestał się wieszać :-o bo faktycznie, poprzednia aktualizacja miała miejsce 31-03, zaś ta, o której teraz piszę, 3-04, i można powiedzieć, że właśnie w tym okresie między aktualizacjami system tak irytująco się "zamrażał". Myślicie, że to rozwiązuje problem? bo tak to na razie wygląda.

EDIT:

niestety, muszę wskrzesić temat, gdyż przedwczoraj 07-04 problem pojawił się znów. Przy rozmowie na gg komputer najpierw sam się niespodziewanie wyłaczył, a po ponownym włączeniu z powrotem zaczął się wieszać po jakiejś minucie-dwóch od załadowania się pulpitu. Widocznie jakoś szczęśliwie dzieki tej aktualizacji programu antywir. komp chodził normalnie przez parę dni, ale znów powrócił do wieszania się i wiem już, że aktualizacja antywira nic tym razem nie da. Chodzi zapewne o jakiś problem sprzętowy, ale dla znających się na rzeczy wrzucam jeszcze log z programu hijackthis, może on coś zasygnalizował, a jeśli nie, to będzie trzeba jednak przed maturą poprzechadzać się do serwisu...

(Opapopa) #6

No to pecha masz :mrgreen: :mrgreen:

(Opapopa) #7

No to pecha masz :mrgreen: :mrgreen:

(huber2t) #8

Log z Hijackthis jest czysty