Pare pytań do Bazy w Accesie

Witam !

Mam prygotować baze danych na lekcje Oprogramowania biurowego i mam juz sporo zrobione, jednak mam kilka problemów o które chciałem sie spytać:

  1. Jak zrobic takie menu powitalne które by wygladało jak formularz (czyli pewnie jest formularzem) i w nim przyciski które przełączają pomiedzy innymi formularzami, ale statycznie, tak jakby tylko przycskie sie zmieniały, z możliwością powrotu i takie tam… Bo teraz mam tak ze otwiera nowy formularz obok a stary zamyka(zrobione przez makro uruchamiane przyciskiem) ale brzydko to wygląda

  2. Jak napisać taka kwerende która np z tabeli z pracownikami po uruchowminiu pyta się np jak ma miec na imie szukany pracownik (przez inputboxa) i np ile ma zarabiać (też inputboxem). Bo teraz mam tak zrobione, jednak nie działa to jesli do jednego z inputboxów nic nie wpisze, a che zeby żaden z nich nie był konieczny.

Dziękuje jeśli ktoś odpowie, jakbym miał jeszcze jakies problemy odnośnie tej bazy to napisze. (kożystam z Office 2003 ale 2007 też mam jak coś)

tomi_lee

  1. Usuń wszystkie paski selektory rekordów itp. robi się to we właściwościach. Co do płynności to zrób tak żeby formularze miały takie same rozmiary i np. pokazywały się na środku strony. Resztę zrobi złudzenie optyczne :).

  2. W polu Kryteria robisz coś takiego [Nazwa pytania]. Kiedy uruchomisz kwerendę zostanie wyświetlone okno z twoim pytaniem i pole do którego należy wpisać szukaną wartość.