Parę pytań na temat livebox i Neostrady

Witam wszystkie i proszę o odpowiedz na moje pytania:)

  1. Czy livebox może rozdzielić moje łącze na dwa komputery??

  2. Czy jeśli podpisałem umowę na 12 miesięcy czy mogę w trakcie jej trwania zwiększyć szybkość??

  3. Czy trudna jest konfiguracja liveboxsa i czy jest ją wstanie przeprowadzić przeciętny użytkownik?

  1. Może nawet na więcej

  2. Chyba można, ale nie wiem. Poczytaj umowę oraz regulamin.

  3. Ja jestem początkujący, i nie miałem najmniejszego problemu.

przeczytaj umowę ale prawdopodobnie zwiększenie szybkości spowoduje utratę promocyjnej ceny na internet -> 800 102 102 zapytaj po to tam siedzą :slight_smile:

Witam

Odradzam tego liveboxa jet to totalne badziewie płacisz za to 10 zł miesięcznie wiec przez rok wydajesz 120 zł i potem musisz go jeszcze oddać i dobrze by było gdyby był w nienaruszonym stanie bo jeśli coś będzie z nim nie tak to tpsa będzie chciała żebyś za niego zapłacił < 600 zł >

Mam nadzieję ze nie dałeś sie naciągnać na ten “super” pakiet livebox + TV ??

Fakt koszt 59 zł ale jeśli masz chwilkę to zabacz sobie jakie sa programy w tym pakiecie

Totalnie nic ciekawego a za coś co by było interesujące np TVN TURBO trzeba dodatkowo zapłacić skromne 39 zł

Wracając do tematu za 120 zł kupisz sobie router wi-fi z modemem na własność ! który nie bedzie miał zasięgu 3 metrów i nie bedzie się co jakiś czas wieszał lub robił sobie sam update po którym trzeba wgrywać stary soft z płytki dołaczonej do niego ( ja tak miałem 2 razy na livebox )

Ja miałem przez 15 miesięcy tego liveboxa i oddawałem go 6 razy do naprawy z przyczyn (zrywanie połaczenia ; zawieszanie sie ; padniety interfejs lan ) stwierdziłem ze nie warto wiecej sobie głowy nim zawracać

Konfiguracja jest bardzo prosta i nawet początkujący użytkownik da sobie z nią rade

Wynająć liveboxa jest bardzo prosto ale potem zeby go oddac to trzeba juz mieć naprawdę anielską cierpliwość ( której czasem mi brakowało )

Nie interesuje mnie ta telewizja satelitarna i zastanawiając się nad Routerem jest mi potrzebny tylko do podziału neostrady na dwa kompy stacjonarne za pomocą kabla czy do tego wystarczy coś takiego??

P.S.

Czy konfiguracje takiego Routera jest przeprowadzić przeciętny użytkownik??

Do tego routera spokojnie podłączysz 5 komputerów ( cztery po interfejsie LAN i mnimum jeden po interfejsie Wi-fi )

tu jest link do konfiguracji tego routera

http://www.frazpc.pl/b/222719

  1. 2 i więcej, po to to wymyślili :wink:

  2. Tak, ale jak to ma sie z kosztami to nie wiem

  3. Nie, wszystko jasno opisane a jak problemy to zawsze neoKonsultanci siedzą :slight_smile:

Mam liveboxa od ok. 2 lat ;f (od tąd jak wbił na rynek xD)

Polecam ten http://www.allegro.pl/item474474616_edi … salon.html sam używam i jestem zadowolony

Ja mam LIVEBOX’a, Internet śmiga szybko. Stworzyłem sieć domową, rozdzieliłem łącze na 3 komputery.

Dla początkującego usera LIVEBOXa to będzie chyba wystarczać.

Ja bym sobie kupił lepszy router, ale jak narawie livebox spełnia wymagania, nie wiesza się, nie psuje się, wszystko chodzi dobrze.

DJ_PETRO , chyba trafił Ci się jakiś pechowy livebox, mi nigdy takie coś się nie działo, znam takich, którzy mają livebox’a, i im też nic takiego się nie dzieje. Nie zrażaj innych userów do dobrego produktu.

Ja chciałem wyrazić tylko swoje zdanie i opinię na temat liveboxa - jeśli kogoś uraziłem to PRZEPRASZAM

Chciałem się jeszcze dowiedzie w jakich sklepach można kupić kabel ethernet i ile przeciętnie kosztuje i czy taki kabel można podłączyć do komputera stacjonarnego??

A ja Ci napiszę odnośnie Twojego drugiego zapytania: otóż lepiej od razu weź większą prędkość żebyś później nie musiał o tym myśleć, bo zwiększenie prędkości w trakcie trwania obowiązującej umowy to koszt przynajmniej dwukrotnie większy niż płaciłbyś w promocji;

przykładowo za 1024 płaciłbyś 168 zł brutto zamiast w promocji 64.

Pozdrawiam