Parę pytań odniośnie zasilacz i allegro

Witam was, zarejestrowałem się na allegro, ponieważ chcę wkońcu zmienić zasilacz i po dłuższym namyśle, zdecydowałem się jednak na tego Fortrona ponieważ nie stać mnie na zasilacz za 200 zł czyli Chiefteca którego miałem w planach. I czy ten zasilacz Fortron to dobry wybór czy nie?? Tylko szczerze, czy uciągnie tego kompa Sempron 3000+, 512 ddr, radeon 9550 256 (128 bitowa), jeden dyski dwa napędy dvd, stacja dyskietek. Czy będzie mi służył długo czy nie w planach mam dokupić w przyszłości gdzieś na wakacje jeszcze 1 gb ramu, moze dysk jeszcze jeden i jakas karte graf nowszą z gf coś 7600 lub cos takiego i na tym sie skończy rozbudowa, czy nie będzie potrzeby wymiany zasilacz

I dlaczego na allegro Fortron kosztuje tylko 80 zł a ten http://www.pixmania.com/pl/pl/107636/ar … ower.html# 211?? czemu taka różnica, czy te z allegro to używane są ??

Czy zakupy w allegro się opłacają czy w zwykłym sklepie?? Bo jak się doliczy koszty wysyłki to to samo wychodzi tak mi się zdaje.

I proszę jeszcze doradzić mi dwa wiatraki do kompa z allegro teraz już oczywiście :slight_smile:

Jak Fortrona to na allegro, bo w sklepie takiego nie dostaniesz.

Fortron 350W bezproblemowo uciągnie twój sprzęt. Bierz wersje MDN® lub THA-P. Co do tego co podałeś to nie wiem czemu taka cena, ale z tego co wiem to Fortrony 400W są z naciskiem na linie 5V a 350W z naciskiem na 12V

a która linia za co odpowiada?

W nowszych zestawach linia 12V odpowiada za zasilanie procka, ramu i grafy no i płyty głównej (czyli wszystkiego) a w starszych zestawach zasila to linia 5V

A mojego zasila 12, bo nie jest chyba taki stary jeszcze bo kupiony był w maju komp tzn było zmieniane wszystko prócz zasiłki, tak się zastanawia, bo nie mam narazie 200 zł na Chiefteca a wiem ze jest dobry, tylko nie wiem gdzie lepiej kupic allegro czy sklep.

kwisnia masz ma płycie wtyczkę P4, jak masz to Forton 350W, jak komp z maja to pewnie s939 czyli pobiera z +12

Ten Green Power jest nowszy te z allegro nie są już produkowane, leżaki magazynowe.

płyta to Gigabyte K8NS nForce3 250

Forton 350W.

i po ciągnie to wszytko jak doorze pare rzeczy i mały OC? Tylko czemu 350W teraz mam Codegen 300W to tylko 50 W różnicy opłaca się??

Tak.

A jak komp się spali to co się opłaca kupno zasilacza za 80 zł czy nowego kompa? I myślisz że ten codgen wytworzy 300W max 250-270W. Forton ma zapas i jest bilion razy bezpieczniejszy niż ten ‘‘zasilacz’’.

No dobra to kupie Fortrona 350W ponieważ linia ta linia co zasila procak jest dobra a procek będzie głównie podkręcany skoro mówicie że będzie się dało na nim kręcić bez problemu i jak dołożę pary rzeczy i uciągnie. Ale jeszcze raz powtórze że zmieniał bym w przyszłości k.graf na jakąś porządna pod agp, i dokupił bym jedną kostkę ramu 1 GB i dysk jakiś 250 gb. To prosze potwierdzi czy na pewno będzie dobry, bo nie chcę wywalić kasy na darmo.

I ma być a nie 400? :stuck_out_tongue: