Parę pytań odnośnie liceów

Witam!

Wiem, że takie tematy pojawiają się pewnie dość często, mimo to nie znalazłem w żadnym z nich satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Otóż nadchodzi koniec roku, koniec gimnazjum i trzeba wybrać jakąś szkołę. Pochodzę z małego miasteczka 40 min od Krakowa. W przyszłości oczywiście mam zamiar zająć się informatyką i tu moje pytania:

  1. Czy rzeczywiście na studiach informatycznych oprócz matmy jest bardzo dużo fizyki, powinienem kłaść na nią również duży nacisk?

  2. Chciałbym poznać wasze opinie na temat najlepszych liceów w Krakowie i okolicach, które dobrze przygotowałyby mnie na studia informatyczne(gdybyście mogli to podajcie również prawdopodobne progi punktowe ;))

Proszę powstrzymać się od wszelakich uwag i wojen jeśli chodzi o technika informatyczne, zadecydowałem już, że pójdę do LO.

Z góry dzięki :smiley:

  1. Matematyki jest od groma ale w końcu to informatyka opiera się na matematyce. CO do fizyki to za pewne będzie CI potrzebna do dostania się na uczelnię (mam nadzieję że myślisz o Politechnice). Czy jej będzie dużo… raczej nie na tym kierunku (na pewno jeden semestr - do przejścia :wink: )

  2. Tu ja się wypowiedzieć nie mogę :wink: