Pare pytań odnośnie ramu i Visty

Witam . Chciał bym dokupić do 512 ramu następne 1 GB .

Ale że jako nigdy nie kupowałem mam parę pytań .

1. Czy w ogóle karta główna laptopa Evo Compaq N610c będzie mogła je obsługiwać ?

2. Jak sprawdzić czy mam wolny bank na pamięć w laptopie Evo Compaq n610c ?

3. Jak sprawdzić jaki mam typ Ramu ?

4. Czy vista pójdzie na 2.4 Ghz i 1-1,5 Gb ramu ? Pójdzie. Wiem że pójdzie tylko chodzi o szybkość działania bo co jak co dla mnie liczy się tylko to. Nie wierze w żadne przewidywania programów i nie podawać linków . Kolega się kiedyś przejechał na programie od M$ który stwierdził że będzie chodzić na jego kompie vista ale najsłabsza wersja , pójść poszło , ale strasznie się cieło .

5. Skąd można wziąć jakąś wersje trial systemu Vista ? Chodzi głównie o to aby sprawdzić szybkość działania

6.. Czy dołożenie 0.5-1Gb do komputera 16. Ghz i 256 Ramu dużo by przyśpieszyła jego działanir ?

Edit:

W everest pisze DDR SDRAM , niestety na allegro nie ma takiej kategorii pamięci

Ściągnij program Cpu-Z , w zakładce memory masz pokazana liczbe slotow i czy sa w nich wlozone ramy i jaka maja pojemnosc . DDR SDRAM to zwykle DDRy . Sprawdz w instrukcji laptopa ile max obsluguje pamieci ram . Mam celerona 1,7 GHz i 1gb DDR - vista chodzila nie najlepiej , sciagnij nowa 7 - na tym samym laptopie dziala prawie tak samo jak xpek , jedynie gry sie troszke mula .

  1. To już musisz sprawdzić na stronie producenta.

  2. Pogram CPU-Z pokazuje zajętość banków.

  3. Bazując na “edicie”, masz tzw. DDR 1 (lub po prostu DDR).

  4. Osobiście (z tego jakie miałem obcowanie z Vistą), to jak na samą Vistę nie powinno aż tak strasznie mulić. Lecz z tego co właśnie widziałem, to Vista jednak nie należny do szybkich systemów.

  5. O trialu nie słyszałem.

  6. Tak, zdecydowanie zwiększy szybkość działania.2. Pogram CPU-Z pokazuje zajętość banków. W zakładce SPD masz do wyboru (np. u mnie Slot #1 i Slot #2, co znaczy że mam dwa wejścia na płycie)

  7. Bazując na “edicie”, masz tzw. DDR 1 (lub po prostu DDR). Ale w.w. program pokaże jakie RAM’y masz (zakładka Memory)

  8. Osobiście (z tego jakie miałem obcowanie z Vistą), to jak na samą Vistę nie powinno aż tak strasznie mulić. Lecz z tego co właśnie widziałem, to Vista jednak nie należny do szybkich systemów.

  9. O trialu nie słyszałem.

  10. Tak, zdecydowanie zwiększy szybkość działania.

Pożycz od znajomego płytę z czystą Vistą (zwykła płyta z kupionego zestawu OEM/BOX) i zainstaluj bez klucza. Będziesz miał 30 dni na testy (to chyba wystarczająco dużo), jeśli jednak nie wystarczy, to odpalasz cmd jako Administrator i wpisujesz komendę “slmgr -rearm” i możesz maksymalnie mieć nawet 120 dni testów.

Myślę, że tak (nawet dla XP 256 MB to już mało)- korzystałem kiedyś z komputera z 256 MB RAM i Windows XP. Gdy uruchamiałem na nim Firefoksa to chyba z 5 minut mielił dyskiem (operacje na pliku stronicowania) zanim dało się normalnie korzystać. Naprawdę warto dodać ten RAM.

Co do ilości obsługiwanej pamięci , nie mam instrukcji ale na stronie hp znalazłem strone z dokumentami .

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … ualLang=en

Niestety nie wiem który to plik , może ktoś wie ?

Edit :

W CPU-Z mam do wyboru 3 sloty z listy , czy to oznacza że mam 3 banki na RAM ?

A nie ma jakiegoś innego sposobu na poznanie max. ilości ramu ?

Zaklik a czy Wndows 7 można legalnie z neta pobrać ? Jeśli tak to ile ona zajmuje ?

Można pobrac legalnie i wygenerowac sobie do niego klucz - link do windows 7 http://www.centrumxp.pl/Uaktualnienia/8 … _7000.aspx .

P.S. Jak znajde link do generowania kluczy to napisze .

http://technet.microsoft.com/en-us/eval … 53205.aspx - klucze

P.S.2 - nie udalo mi sie znalezc informacji ile max obsluguje twoj laptop ale po rodzaju ramu mozna dojsc do wniosku ze nie wlozysz wiecej niz 2gb (po 1gb do jednego slotu) poniewaz sodimm ddr maja pojemnosc do 1gb .