Parę pytań związanych z instalacją Thermalright HR-01

Witam,

Mam parę pytań związanych z instalacją Thermalright HR-01.

  1. Jakie ma zastosowanie ta klamra w zamontowaniu Thermalright HR-01 na procesor:

11436194a569f03bm.jpg

  1. Firma apollo.pl już nałożyła pastę AS5 na procesor i podstawkę(?) radiatora(boxowy), chciałbym więc zainstalować lepsze chłodzenie.

Pytanie brzmi następująco, czy trzeba przeczyścić procesor i podstawkę(?) radiatora jakimś płynem po AS5 i paru odciskach palców na nich(oczywiście jakąś szmatką można to przejechać :stuck_out_tongue: )?

I ostatnie pytanie, czy zrobiłem dobry zakup?

Oczywiście dokupiłem wentylator do tego pasywnego chłodzenia…

PS.

Radiator już zamontowany.

aby zmyć AS5 musisz chlapnąć na szmatkę (albo papier toaletowy) aceton lub zmywacz do paznokci…

po 5 przejechaniach jeszcze suchą szmatką albo papierem toaletowym i woila, wygląda jak nowy…

co do 1 pytania… służy do montaży na socket AM2, 939 i 754… jak masz LGA 755 to nie możesz jej użyć :wink:

ad1. nie jest to czasem zapinka pod am2 ?

ad2. spirytusem lub acetonem - im lepiej odtluscisz, tym rzadziej bedziesz musial paste wymieniac

ad3. tak, dobry zakup… zdaloby sie jeszcze jakas nactua nf-s12 i pelnia szczescia

:slight_smile:

Wentylator to Acutake FAN 120 :slight_smile:

Chyba dokupię drugi do obudowy Elite 331, bo ten w zestawie jest trochę głośny…

I jak mam go ustawić?

Tzn. wentylator od radiatora ma być ustawiony na dół, czy na lewo czy też prawo?

Ten obrazek przedstawia ustawienie “na dół”:

pic24zl6.th.jpg

Ps.

Oczywiście, to nie jest mój komp :stuck_out_tongue:

A oto moja specyfikacja:

MOBO: GigaByte GA-EP35C-DS3R

Zasilacz: Corsair CMPSU-520HXEU 520W

Obudowa: CoolerMaster Elite 331

jeżeli ułożenie radiatora jest takie jak na zdjęciu to wentyl zakładasz tak jak na zdjęciu, tak by wentyl wiał na górę obudowy.

A gdyby ten wentyl byłby ustawiony na prawo?

Wtedy wentyl od obudowy i zasilacza wyciągał by to ciepłe powietrze lepiej…