Parę pytań związanych z instalacją Thermalright HR-01

(Macio117) #1

Witam,

Mam parę pytań związanych z instalacją Thermalright HR-01.

1. Jakie ma zastosowanie ta klamra w zamontowaniu Thermalright HR-01 na procesor:

11436194a569f03bm.jpg

1. Firma apollo.pl już nałożyła pastę AS5 na procesor i podstawkę(?) radiatora(boxowy), chciałbym więc zainstalować lepsze chłodzenie.

Pytanie brzmi następująco, czy trzeba przeczyścić procesor i podstawkę(?) radiatora jakimś płynem po AS5 i paru odciskach palców na nich(oczywiście jakąś szmatką można to przejechać :stuck_out_tongue: )?

I ostatnie pytanie, czy zrobiłem dobry zakup?

Oczywiście dokupiłem wentylator do tego pasywnego chłodzenia...

PS.

Radiator już zamontowany.

(klopas) #2

aby zmyć AS5 musisz chlapnąć na szmatkę (albo papier toaletowy) aceton lub zmywacz do paznokci...

po 5 przejechaniach jeszcze suchą szmatką albo papierem toaletowym i woila, wygląda jak nowy...

co do 1 pytania... służy do montaży na socket AM2, 939 i 754... jak masz LGA 755 to nie możesz jej użyć :wink:

(Jjoasz) #3

ad1. nie jest to czasem zapinka pod am2 ?

ad2. spirytusem lub acetonem - im lepiej odtluscisz, tym rzadziej bedziesz musial paste wymieniac

ad3. tak, dobry zakup... zdaloby sie jeszcze jakas nactua nf-s12 i pelnia szczescia

:slight_smile:

(Macio117) #4

Wentylator to Acutake FAN 120 :slight_smile:

Chyba dokupię drugi do obudowy Elite 331, bo ten w zestawie jest trochę głośny...

I jak mam go ustawić?

Tzn. wentylator od radiatora ma być ustawiony na dół, czy na lewo czy też prawo?

Ten obrazek przedstawia ustawienie "na dół":

pic24zl6.th.jpg

Ps.

Oczywiście, to nie jest mój komp :stuck_out_tongue:

A oto moja specyfikacja:

MOBO: GigaByte GA-EP35C-DS3R

Zasilacz: Corsair CMPSU-520HXEU 520W

Obudowa: CoolerMaster Elite 331

(Kabuto1378) #5

jeżeli ułożenie radiatora jest takie jak na zdjęciu to wentyl zakładasz tak jak na zdjęciu, tak by wentyl wiał na górę obudowy.

(Macio117) #6

A gdyby ten wentyl byłby ustawiony na prawo?

Wtedy wentyl od obudowy i zasilacza wyciągał by to ciepłe powietrze lepiej...