Partition Magic 8.0

(Admin) #1

Jak połączyć 2 partycje, ale bez utraty danych na obu partycjach ...

(DanielG) #2

Witam

Praktycznie wszystkie operacje w PartitionMagic są robione bez utraty danych, (chyba tylko poza formatowaniem :smiley: )

a więc: po odpaleniu PartitionMagic'a z lewej strony z górnej części (Pick a task) wybierasz Merge partitions uruchamia się kreator, a w nim po kolei

w pierwszym oknie dajesz poprostu Next (informacja o tym co robi kreator) w drugim oknie (Select hard disk) wybierasz dysk na którym chcesz dokonać operacji (to moze być opcjonalne okno jeśli posiadasz tylko jeden dysk, a ja w tej chwili nie moge tego sprawdzić) i Next w kolejnym oknie wybierasz pierwszą partycję którą chcesz połączyć (pierwsza fizycznie na dysku) i Next. W kolejnym oknie wskazujesz drugą partycję do połączenia, oczywiście Next. Kolejne okno pozwala nadać nazwę folderowi w którym zostaną umieszczone pliki z drugiej partycji.

W kolejnym oknie Next, i póżniej Finish, na koniec pozostaje tylko nacisnąć Apply po lewo na samym dole.

:!: Oczywiście zaleca się dokonanie backup'u plików znajdujących się na dyskach :!:

Ale mi jeszcze nigdy nic się nie stało a wyczyniałem w tym programie różności z przesówaniem partycji systemowej włącznie.