Partition Magic i podział dysku na partycje

Witam dostałem ten program od kolegi z Belfastu … tam mają go za grosze :stuck_out_tongue: i ściągnełem jakieś spolszczenie ale i tak nadal nie wiem jak mam zrobić aby zrobić żeby dysk który mam z Systemem operacyjnym (125Gb) podzielić na 100Gb i 25Gb …

Mam system plików NTFS. Może ktoś mi pomóc bo nie chce czego zepsuć …

raz sam próbowałem i zakończyło się długą próbą zrobienia komputera :frowning:

z tego 125Gb mam zajęte 4Gb system i takie tam rzeczy …

z góry dziękuje …

Na vortalu jest prezentacja dla G.Parted - darmowego odpowiednika. Pobierz, zobacz prezentacje i wszystko jasne.

przede wszystkim nie możesz mieć na dysku skompresowanych lib zaszyfrowanych plików, ukrytych partycji itp.

w wersji angielskiej:

  1. Po otwarciu programu na dole klikasz ikonkę “create new partition”

  2. Klikasz next, zapyta czy planujesz na tej partycji instalacje systemu operacyjnego, daj tak w ten sposób utworzona zostanie partycja podstawowa / zalecane /.

  3. System plików pozostawiasz ten sam NTFS

  4. Rodzaj partycji najlepiej wybierz primary

  5. Położenie partycji na dysku określi Ci program, więc nie zmieniaj

  6. Następnie pojawi się okienko określające minimalny i maksymalny rozmiar partycji, wybierasz dowolna wartość z tego przedziału, ale wybierz tak aby cały dysk był podzielony, chyba że nie chcesz.

  7. Teraz zapyta Cię czy chcesz tą partycję ustać jako aktywną, jeśli nie zamierzasz tam nic instalować to nie musisz tam zaznaczać

Po tym wszystkim pokaże Ci się okienko jak będą wyglądały partycje po zrobieniu, klikasz finish i na dole / tam gdzie zaczynałeś / Apply changes, nastąpi restart i w trybie tekstowym tworzenie partycji.

100% gwarancji nie ma że wszystko będzie ok., ale powinno się udać, oby Ci nie brakło w tym momencie prądu. Opisałem PM w wersji 7.0 ale one wszystkie są podobne. Wszystkie te operacje możesz robić także z paska narzędzi

wszystko się udało … dziękuje Marek624 :slight_smile:

może mieszkasz gdzieś w okolicach CHOJNIC ? :smiley: to się odwdzięcze

nawet nie wiem dobrze gdzie to dokładnie jest, ale na poważnie,dobrze ze wszystko poszło ok.