Partition magic

chcialam polaczyc dwie partycje za pomoca partiton magic 7, uzylam opcji merge ale jedna z nich zrobila sie szarego koloru i podpisana jest jako unallocated. zadengo z tych dyskow teraz nie widac, co robic aby byly widoczne i aby je polaczyc???

thx

To znaczy, że jest to wolne, niezagospodarowane miejsce.

Stwórz z nich partycje ( najpierw dwie oddzielne ).

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na na nią i wybierz Create.

  2. Wybierz literę dysku i format plików ( np. NTFS, FAT )

To samo z drugą partycją.

Teraz powinno dać się połączyć partycje używając opcji Merge

Uwaga: Można łączyć tylko partycje leżące obok siebie !

to jest 40 gb. partycja chyba nie jest ukryta (w advanced jest opcja hide particion)

Tak, ale jesli jest:

to nie ma systemu plików - jest tylko pustym miejscem i system jej nie widzi.

juz nie jest unllocated-jest duza , ładna i biala ale co z tego system jej dalej nie widzi :expressionless:

A jaki format plików dałeś? Nazwałeś ją jakoś ( D, E, G itd. ) ?

Masz tam jakieś dane na niej ?

Najlepiej wklej screena z Partition Magic.

chyba faktycznie nie ma nazwy, ale jak teraz ja nadac?

Złączono Posta : 31.07.2005 (Nie) 19:50

ok juz jest nazwaa i nawet ja widac, ale nie moge odtworzyc tych informacji z poszczegolnych partycji…odmowa dostepu…co zrobic??

thx

Wszystko jeszcze raz od początku :slight_smile:

Z wolnej przestrzeni dyskowej tworzysz partycję:

create0ih.jpg

Wybierasz format plików (Partition type), wielkość (Size) - jak ma być całość wolnego miejsca, to zostaw domyśne, literę dysku (Drive letter).

nazwa6su.th.jpg

Po zakończeniu nowa partycja powinna Ci się pojawić na liście. Klikasz app6xs.jpg , potwierdzasz dokonane zmiany i czekasz, aż komputer uruchomi się ponownie dokonując operację w trybie dosowym.

Złączono Posta : 31.07.2005 (Nie) 21:11

Gdybyś się już z tym uporał, a nadal pokazywał się ten błąd:

Spróbuj zrobić tak:

a jesli nie mam create

beztytuu1117kx.jpg

i jak sie te obrazki wkleja byloby mi latwiej wytlumaczyc!!

No i masz wszystkie partycje w NTFS, powinno być wszystko OK.

Co chcesz zrobić ?

Dalej są niewidoczne ?

Co do braku dostępu do plików, to próbowałeś sposobu, który podałam wyżej ?

Zbedna dyskusja Kosz. :?

no wiec nie mam na liscie create i jak to ominac?

Jeśli screen w twoim poprzednim poście przedstawia sytuację na której się zatrzymałeś, to “create” nie jest ci potrzebne - masz już stworzoną partycję. Powtarzam pytanie zadane przez vidia - co chcesz zrobić? Nie widać tych partycji pod windowsem?

teraz widac, ale tak:

ma byc tylko jedna no i tam bylo ze 20 gb zajete a teraz jakby nic nie? a to co widac pod windowsem jak chce otworzey (pomimo ze puste) to jest odmowa dostepu. to tyle

Chciałeś połączyć dwie partycje w jedną mając na kazdej jakieś dane i żeby po połaczeniu dane z tych obu były razem na tej jednej połączonej tak? Dobrze rozumiem? Sory, ale tak się nie da nawet w Partition Magic. Masz zrobioną nową partycję (F), ta mała (G) nie chce zniknąć ponieważ F masz zrobione na dysku logicznym (niebieska obwódka) a dysk logiczny nie może istnieć sam na twardzielu bez partycji podstatowej którą u ciebie jest G. A nie możesz wejść na F z windowsa bo pewnie jest coś z formatem nie tak. Spróbuj ją sformatować po prostu. Dane podejrzewam że straciłeś już bo próbowałeś zrobić coś czego nawet Partition Magic nie umie

aha no to siwetnie. trudno zatem sobie wyrzucilam troche materialu. dzieki za cirp,iwosc, nie wiedziala ze nie da sie tak

pozdrawiam