Partycionowanie

witam mam dysk 160GB chcałem go podzielic na c: i inna partycie na dane . I co sie okazało ze windows xp nie wykrywa całego dysku za 1 razem zapodzał ,nie widzał 24bg co dopiero udało mi sie odzyskać programe do partcionowania z instalatora windy on tego nie widzi obecnie mam zrobiana partycie c: 9,76gb i d:142gb pozostawione wolnie miejsce dla sys 8mb . Co robić

ps:przepraszam za błendy

dysk 160 GB nie ma pojemności 160 GB to raz. Dwa, użyj programu Easus Partition Master

hmm to ile powinien wykrywać majac dysk 160GB i co mam tym programem zrobic ?

olo7777 , powinno wykrywać ~149 GB, czyli coś podobnie jak u ciebie.

system mam zainstalowany na c: który ma 9,76 tylko przy instalaci windy mozna robic partycie i tam opszar nie podzelony na partycie min. mozna ustawic na 8mb i tak ustawiłem teraz udało mi sie wykryc 152GB jako cały dysk a na dysku mam napisane 160gb wiec wydaje mi sie ze jeszcze troszku brakuje do 160gb

Niczego nie poprawiaj w partycjach! Masz dobrze. 8 MB tworzy instalator na końcu dysku i tak ma być. Ponad 9 GB partycja systemowa całkowicie Ci wystarczy dla XP-ka. Nic Ci nie brakuje! Tak to już jest z systemem, że nie widzi całych 160 GB i to normalne!

czyli mam rozumieć ze wszystko dobrze wyliczyłem ??? wczesniej miałem jakies hmmm 5 partci i po jakims czasie nagle system wykrył dodatkowe wolne miejsce xxxgb dlatego mnie to tak zastanawia nie widzi zaległego gbow

olo7777 , nie wykryje ci 160 GB. 160 GB to jest taki chwyt marketingowy producenta. Rzeczywista pojemność dysku 160 GB wynosi 148-152 w zależności od modelu i firmy.

to wychodzi na to ze 8GB w plecy :confused:

olo7777 , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący dokładniej o problemie. W przeciwnym wypadku temat zostanie usunięty.