Partycja 8 MB widoczna dlaczego?

Hej podczas instalacji Windowsa jest pokazana taka śmieszna partycja ma ok 8Mb i jej nie widać. Teraz zainstalowałem Windowsa i ta partycja nie dość że jest widoczna to jeszcze jest na tej partycji jakiś niby Windows :frowning: nie wiem czemu i coś tam się znajduje tak jakby pliki jakieś tymczasowe. Co z tym zrobić ?

Nie ma tam niczego ekscytującego, a tym bardziej “windowsa”. Partycjoner windowsa zostawia sobie 8Mb wolnego miejsca za ostatnią partycją, sam nie wiem po co. A ten partycjoner z Visty (instalatora) to jest jeszcze bardziej wredny. Jak możesz tam cokolwiek widzieć jak to jest “marked as unused space”. Partycje tworzyłeś :lol:

często występuje to gdy tworzysz partycje przy instalacji Windowsa

jest to 8 MB partycja której system Windows z nieznanych dla nie powodów nie może włączyć tych 8 MB z główną partycję

możesz użyć programów np

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1687&Partition+Logic+0.69

by włączyć te 8 MB do partycji

no ale co mam zrobić żeby tego nie widzieć ??

Daj zrzut partycji z zarządzania dyskami.

ok już zamieszczam screan’a

51791350lz1.jpg

no i powiedzcie mi jak to można osunąć poprzez partiton magic albo ten program podany wcześniej

(usunąć znaczy ukryć bo przecież nie da się tego usunąć :slight_smile: )

konkretnie chodzi o partycje G i hp_recovey © zmienic na inną literę :slight_smile:

Powinno dać się usunąć ją, może nawet wprost spod zarządzania dyskami (o ile masz odpowiednie uprawnienia). PPM na niej i usuń wolumin, jak się nie da to można ją spod konsoli diskpartem potraktować. Oczywiście jeżeli nie przeszkadza Tobie taka " mini partcja" możesz ją ukryć np. wspomnianym PQ lub Acronisem (polecam).

Co do zmiany litery dysku, to hp_recovery © na jaką literę chcesz zmienić ??

PS. Czy mnie oczy nie mylą, masz 5 partycji podstawowych ?? Co innego jest w opisie, a co innego w podglądzie :idea: …albo jestem daltonistą :expressionless:

tak chyba dobrze Ci się wydaje :frowning: niestety po tylu próbach wgrywania widnowsa nie wiem jak to zmienić z poziomu windowsa chociaż bym chciał bo to jest dosyć irytujące :slight_smile:

Partycję (G) tego malucha usuniesz poprzez PPM na niej… i usuń wolumin (tak jak wcześniej pisałem). Co do zmiany litery dysku to PPM na danej partycji czyli na hp_recovery i wybierz “zmień literę dysku i ścieżki” (nie wiem czy da się, u siebie na acerku miałem ją całkowicie zablokowaną).

ok ja mam hp ;]

Podczas instalacji windowsa z wolnego obszaru przygotowanego na uruchamianie usług systemowych zrobiłeś “niechcący” partycję.