Partycja boot sformatowana + zawieszanie się

Witam,

ostatnio miałem dość dziwny problem z laptopem, przeprowadziłem jedną reinstalację windowsa bez formatowania ale to nie pomogło (problemem był i nadal jest zawieszanie się laptopa podczas gier w losowym momencie, nie da się tego przewidzieć, efektem jest czarny obraz podczas którego nic nie można zrobić, o dziwo mogłem normalnie prowadzić rozmowę na skype, muzyka wciąż leciała…). Chcąc dalej w jakiś sposób pomóc mojemu laptopowi postanowiłem sformatować wszystkie partycje, gdy zacząłem to robić zobaczyłem jedną ukrytą partycję i pomyślałem sobie że to ona może stwarzać problemy więc także ją sformatowałem. Niestety efektem tego był taki że nie mogłem uruchomić instalacji windowsa z płyty, windows setup się uruchamiał gdy nagle pojawia się informacja że został znaleziony problem i system został zamknięty. NIc nie mogę dalej zrobić, a płytka na 100% działa bo przecież kilka dni temu robiłem reinstalke systemu.

Informacje systemowo-sprzętowe.

Windows XP

Lenovo ideapad y550

Skoro już tak wyczyściłeś tego laptopa z wszelkich partycji + prawdopodobne błędy systemu plików na dysku, to zrób to: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html

po czym przystąp do ponownej reinstalacji systemu. Przed tą operacją warto przestawić w BIOSie kolejność bootowania tak, aby komputer bootował z CD-ROM (first), a HDD na drugim miejscu.

Ukryta partycja to Recovery. Prawdopodobnie instalator korzysta z tej partycji (płyta instalacyjna odpowiednio spreparowana).

Spróbuj użyć narzędzia Kaspersky Windows Unlocker, przenieść potrzebne dane z partycji i usunąć całkowicie wszystkie partycje, i potworzyć na nowo za pomocą instalatora Windows

Dziękuję wszystkim za te rady:) właśnie zainstalowałem windowsa. Na szczęście nie musiałem sprawdzać wszystkich metod bo udało się tak jak poradził Poraj:) następnym razem dwa razy pomyślę zanim sformatuję ukrytą partycję.

Pozdrawiam.