Partycja D - nie można wejść (otwiera się menu)

ostatnio odkryłem na dysku wirusa “crypt”-usunołem go i sformatowałem partycję systemową “c” poczym okazało się że nie mogę normalnie wejsć na partycję “d” gdyż wyskakuje okno do wybrania programu jakim chcę wejść na partcję “d”… czy ktoś spotkał sie z takim problemem i jak go usunąć (format nie wchodzi w grę)? z góry wielkie dzięki…

a możesz sie wbić na partycję poprzez np. Winamp’a wciskać przycisk “Otwórz plik” i przeglądając dysk w poszukiwaniu jakieś piosenki?

A w trybie awaryjnym wejdziesz na partycje D.

Miałem tak w szkole, po tym, jak usunąłem wirusa z dysku D. Po restarcie wszystko było juz normalnie, tylko że tam dysk systemowy był zamrożony. Wpisz w wiersz poleceń “chkdsk d: /f” i zobacz, czy się naprawi.

każdy program otwiera pliki i widzi je na partycji “d” po prostu nie da się wejść przez “mój komputer” na partycje “d” bo wychodzi okno “otwieranie za pomocą…” i każe wybrać program z listy…System jest świeży po formacie a ten sam problem z otwarciem partycji “d” i “c” był przed formatem, po tym jak wyrwałem wirusa-wyglądało to tak jakby wirus to zmajstrował…sformatowałem “c” a “d” zostawiłem bez zmian i teraz nie da sie jej otworzyć…

witam słuchaj ja miełem bardzo podobny problem mi pomógł program ComboFix

i co pomógł? jak to działa i z czym się to je?

Pobierz Combofix http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=86306&st=0&p=395642entry395642 przeskanuj daj log

:slight_smile:

A Start > uruchom > D:\ nie otwiera?

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie dysku, wybierz Eksploruj i odszukaj plik Autorun.inf i go usuń.

Przeskanuj czymś system, bo zapewne masz jakiegoś syfa.

Mialem ten sam problem przeskanuj dysk i bedzie dobrze

Sprawdź czy w katalogach głównych dysków nie ma pliku autorun.inf - jak są to je usuń.

Jak to nie jest to, to spróbuj w Start -> Uruchom wpisać

regsvr32 /i shell32.dll

Klikając na eksploruj wyskakuje takie samo okno jak uruchamiając normalnie 2razy klikając…

otwarcie partycji przez “start” i “uruchom” też działa ale mi chodzi o normalne otwieranie partycji z poziomu “mój komputer” a to nie działa nawet po wszystkich tych sposobach zaproponowanych wyżej…

usunąłem też plik autorun i nic…

Avast nic nie znajduje a Spybot - Search & Destroy też nic nie wykrył…

Przeskanuj Combofixem daj log

gdybyś to zrobił było by już dawno po problemie

:slight_smile:

witam. mam ten sam problem. ktoś podrzucił mi trojana i nie mogę otworzyć żadnej partycji, bo wyskakuje okno “wybierz program”. poza tym nie działa opcja wyświetl ukryte foldery i pliki, więc nie ma możliwości usunięcia pliku autorun.inf (no jeśli takie są oczywiście). ktoś mógłby coś poradzi?

klima7, daj logi w nowym temacie. Opis jak to się robi tutaj:

viewtopic.php?f=16&t=36654

Pobierz Combofix http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry395642 przeskanuj daj log

:slight_smile:

No i jak z tym programem? Kto ma ten problem niech napisze czy działa Ok. Jestem ciekaw czy to jest rozwiązanie tego problemu(tak na przyszłość ;), żebym wiedział, bo też tak kiedyś miałem :expressionless:

Zajrzyj do działu Bezpieczeństwo to się przekonasz

:slight_smile: