Partycja nie chce sie sfomatować

(Him Shadow) #1

witam

usunąłem dzisiaj partycję i stworzyłem nową z tej starej i jeszcze z 20 gb nieużywanych wczesniej i wszystko jest ok, tylko nie moge jej sformatować, ktos wie o co może chodzić?

(Godlewski94) #2

Może napisz co ci się wyświetla, i w ogóle jakieś błędy lub cokolwiek bo czarodziejami to nie jesteśmy…

(Him Shadow) #3

mam XP, przy partycji jest napisane ze jest to zdrowy dysk logiczny, gdy wybieram formatowanie szybkie pokazuje sie błąd: “formatowanie nie zakonczyło się pomyślnie”. gdy wybrałem formatowanie normalne, komp zawiesił sie na 99% formatowania, w koncu pojawił sie niebieski ekran, ale nie pamietam co tam pisało, coś o błędzie związanym z dyskiem chyba…

(falcon89) #4

Podaj SMART dysku http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (zakładka Health).

Szukanie przyczyn bsod szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Pokaż screena z zarządzania dyskami.

(wieszak) #5

O ile dobrze zrozumiałem to, powiększałeś partycję systemową tak?

Jakim programem?

Czasami po takiej operacji zostają jakieś dziwne pliki. Teoretycznie nie widoczne “gołym okiem”

Miałem identyczną sytuację. Pomogło dopiero podpięcie dysku do innego kompa, wywalenie resztek i ponowny format już w moim kompie.

(Godlewski94) #6

Ja miałem podobną sytuację i problem występował w kablu, spróbuj na innym kablu Sata czy ATA

(Him Shadow) #7

to nie była partycja systemowa, przecież nie usunąłbym systemowej partycji;p usunąłem inną partycję i w zarządzaniu zauważyłem ze jest jeszcze niewykorzystane 20 gb i o tyle powiekszyłem nową partycje. nie wiem jak sprawdzic dysk na innym kablu bo to dysk w laptopie…

Dodane 01.05.2013 (Śr) 15:14

może to coś pomoże:

Bez_tytu_u.jpg

HDTune_Benchmark_SAMSUNG_HM500_JI.png

(falcon89) #8

Usuń tą partycję, usuń partycję rozszerzoną i utwórz partycję podstawową.

Jak już dajesz screena z HD Tune to podaj informacje z zakładki Health.

(Him Shadow) #9

która to jest partycja rozszerzona…?

(falcon89) #10

W zielonej ramce.

(Him Shadow) #11

tylko jak tworze nową partycje to nie mogę wybrać jaką partycje chce stworzyć, najpierw klikam nowy wolumin prosty, potem ile ma zajmować, jaka litere przypisać i jak formatować i tyle… to jest 7 nie XP, bo mi sie pomyliło wczesniej;p

(falcon89) #12

Spróbuj to zrobić za pomocą EASEUS Partition Master (poradnik).

Operacje na partycjach niosą za sobą ryzyko utraty danych (robisz to na własną odpowiedzialność).

(Him Shadow) #13

no tak ale nie chce powiększać istniejącej partycji, tylko stworzyć z obszaru niepodzielonego na partycje, wiec chyba nie musze sie martwić o utratę żadnych danych…?

(Godlewski94) #14

Zgadza się, nie musisz.