Partycja OEM - puste 500GB, nie da się zmniejszyć

Witam,

Nie do końca wiedziałem czy wrzucać to do problemów z OS czy Hardwere ale jednak zdecydowałem się tutaj.

Mam nowy laptop Lenovo g700 który był bez OS, już podczas instalacji(win7 HP) zauważyłem że coś jest nie tak z dyskami. Miałem od razu 2 partycje po 500GB z czego jedna to rozruchowa na system a druga to partycja OEM. Aby zainstalować system musiałem formatować pierwszą z nich, drugiej nie mogłem, nie mogłem też zmienić ich wielkości, poza zmniejszeniem partycji systemowej.

Teraz kiedy otwieram “Mój Komputer” mam tylko 1 partycje systemową “C” 500GB. Druga partycja, ta “OEM”, jest widoczna tylko w Disk Managment. Nie ma dopisanej żadnej literki, nie ma określonego systemu plików(systemowa partycja to oczywiście NTFS) i nie mam możliwości zmiany jej wielkości z poziomu systemu. Podejrzewam że tam jest ukryty cały system One Key Recovery(partycja mimo to jest w 100% pusta!) który Lenovo tworzy i OK, nie ma problemu żeby tam był. Jedna sprawa, dlaczego zajmuje aż 500GB !?

Proszę o podpowiedź jak można to zmniejszyć mając pewność że niczego nie uszkodzę. Na chwilę obecną mam Laptopa z połową dysku twardego :confused:

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Spróbuj usunąć/sformatować partycję za pomocą EASEUS Partition Master (poradnik).

Nadaj partycji literę.

Wstaw na http://postimage.org/ screenshota z programu (zanim zaczniesz coś robić z partycją).

http://postimg.org/image/umnpkd797/

Oto screenshot, mam nadzieję że wszystko widać.

Program o którym piszesz już wcześniej ściągnąłem ale nie wiem czy mogę zaufać czemuś co próbuje mi wciskać emotikony i jakieś tune-upy :wink:

W “computer managament” klikamy prawym przyciskiem myszy na partycję - Zmień literę dysku i ścieżki - Dodaj - zaznaczamy “przypisz następującą literę dysku” i z listy wybieramy interesującą nas literę (np. E) - OK. I sprawdź jak będzie.