Partycja przestaje działać

(Chmielno20092009) #1

Witam Was

Mam problem taki ze od jakiegoś czasu. Dzieje mi sie coś takiego ze partycja D na której mam pobrane pliki, muzykę, po instalowane gry 

to już chyba 4 raz jak tak się dzieje z partycją. Nie mogę wejść do niej. gry które miałem zainstalowane na "D" a skróty na pulpicie to zostały tylko martwe skróty które można usunąć. Partycja "D" nadaje się tylko do formatowania. Myślę że to nie problem dysku bo partycja "C" chodzi bez zarzutu i nic z nią się nie dzieje. Co w tym wypadku zrobić ? jakieś porady? może jakiś wirus? Dodam tylko ze Mam wstawiany system jakiś miesiąc temu przez to ze cała D poszła mi się rypać. myślałem ze coś z sys jest nie tak ze ją blokuje 

(Veers) #2

Zaś ja myślę, że jednak coś jest nie tak z dyskiem, i wypadałoby sprawdzić nie tylko status SMART, ale i stan systemu plików przy użyciu chkdsk.

Ponieważ sytuacja się powtarza - zalecałbym również sprawdzenie pamięci np. memtestem.

I to tyle, co można powiedzieć na podstawie podanych informacji.

(Chmielno20092009) #3

Sprawdzę tymi programami jak wrócę do domu. I zobaczymy co ci pokaże. 

chkdsk był robiony po formacie zęby sprawdzić co się stało z dyskiem, ale nie pamiętam wyników ,sprawdzę jeszcze raz