Partycja systemu Win7

Hejka mam laptopa lenovo g560 z wbudowanym dyskiem z windows 7 .Podczas instalacji systemu z tego dysku nie mam mozliwości podzielenia dysku na partycje A INSTALATOR SAM TWORZY trzy partycje .Jedna to ukryta partycja z windowsem do instalacji , dysk C 420Gb ,dysk D 20gb, i dysk ze sterownikami żadnej z tych partycji nie moge zwiekszyć ani usunac , a gdy próbuje dodać nową partycje pisze mi że dysk juz posiada maksymalną ilość partycji.Ktoś poda dobry program do stworzenia nowej ?

Musisz utworzyć partycję rozszerzoną a potem partycje logiczne, żeby mieć więcej niż 3 partycje (podstawowe).

Zobacz moją wiadomość: windows-innej-plyty-t477177.html?hilit=extended#p3009880

Zobacz część “Ekran “gdzie chcesz zainstalować system Windows?” - najtrudniejsza część” zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t497692.html W ogóle polecam lekturę całego tematu od początku.

brak-dysku-nowym-laptopie-t477261.html?hilit=wolumin

Pozdrawiam.

Chciałbym poinformowć ,że gdy podziele dysk na kolejną patrtycje i mimo ,że go połacze z powrotem po ponownym włączeniu komputera wystepuje błąd iż nie można znaleźć jakiegoś pliku "BAT…"Nie pamietam dokładnie ale cos z bat i pisze uruchom ponownie ctr+alt+delete i to tyle dla tego wole nie probować robić partycji progranmem dołaczonym do windowsa bo musze potem od nowa instalowac windos…

  1. We wiadomościach, do których podałem linki wspominam o innych programach aniżeli wbudowane w Windows, np. EASUS Partition Master Home Edition

  2. Diskpart albo graficzny mechanizm do zmiany układu partycji (ekran “gdzie chcesz zainstalować system Windows” podczas instalacji Windows, po uruchomieniu komputera z płyty Windows) potrafi zrobić wszystko co chcesz. Wystarczy, że przeczytasz windows-innej-plyty-t477177.html?hilit=extended#p3009880 i część poświęconą instalacji tutaj zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t497692.html

  3. Zanim zaczniesz cokolwiek robić, jeżeli na dysku masz ważne dane, wykonaj ich kopię zapasową i defragmentację dysku.

Ja zrobiłbym to tak, że: 1) wykonuję kopię zapasową ważnych danych (gdy system działa, albo gdy system nie działa odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html), 2) instaluję system na nowo i podczas instalacji tworzę nowy układ partycji, zgodnie z tym co tutaj: windows-innej-plyty-t477177.html?hilit=extended#p3009880. Jeżeli masz problem z używaniem opisanej metody, powiedz ile chcesz mieć partycji na dysku, a może napiszę Ci dokładnie jak to zrobić wzorując się na metodzie stąd windows-innej-plyty-t477177.html?hilit=extended#p3009880

Dodatkowo ewentualnie można rozważyć instalację systemu nie z płyty producenta ale z czystej płyty Windows (bez dodatków producenta), ale najpierw trzeba zaopatrzyć się w sterowniki. O wszystkim przeczytasz tutaj zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t497692.html

kamil3435336 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.