Partycja z Vista wiecznie przepełniona

(Murnau) #1

Problem polega na tym, że na Viste przewidziałem partycję w rozmiarze19,5 GB. Cały czas podswietla mi ja na czerwono, że jest prawie pełna. Nie bardzo wiem jak problem załatwić , a tu na forum nic na ten temat nie znalazłem. Jakby ktos widizął jakies posty na ten temat, albo miał pomysł jak sprawe załatwic to bardzo wdzieczny będę

pozdrawiam

(Janek M) #2

A ile masz miejsca wolnego? To że jest czerwona nic nie szkodzi raczej, powinieneś miec jednak jakis 1Gb wolny. Mam jedna partycje 20gb i przy 25wolnych mi ja podswietla na czerwono :wink:

(system) #3

Jeśli chcesz zyskać trochę miejsca na partycji z Vista wyłącz przywracanie systemu na tym dysku (jeśli nie będziesz korzystał ) i możesz też wyłączyć hibernacje , pousuwać pliki temp , cookies z przeglądarek

(Piotr Wik) #4

wyłaczenie uśpienia kompka, zmniejszenie (likwidacja) kosza oraz miejsca na przywracanie systemy (najlepszy efekt da wyłączenie) powinno pomóc. Plus do tego ustalenie na minimalnym poziomie pliku wymiany (ale to zdecydowanie spowolni kompa, chyba że masz włączony readyboost'a)

(sCooBy^) #5

Właściwości na Komputer->Zmień ustawienia->Ochrona systemu->Odznacz dyski i zastosuj...

Tyle w temacie :slight_smile:

(Murnau) #6

sprawdzam po powyzsze i dam znac o efektac h

a miejsca wolnego mam niecałe 1 GB

pozdro

(Murnau) #7

A czy jest możliwośc "bezinwazyjnego" (bez ponownej instalacji systemu) zwiększenia rozmiaru partycji???