Partycja zmniejszyła się z 127gb na 36gb

Witam wszystkim forumowiczów,

Mój problem jest partycja dysku tam gdzie mam zainstalowany system operacyjny Windows 7 32-bitowy.Zauważyłem dzisiaj, że mój dysk zmniejszył się ze 127gb na 27gb.Zrobiłem wszystko, co było możliwe, czyli przewróciłem

System do stanu gdzie wszystko było w porządku przeskanowałem w poszukiwaniu błędów i wyczyściłem programem i nic nie pomogło. Jeżeli ktoś z was miał podobny problem niech na pisze na forum.

A próbowałeś usunąć poprzednie punkty przywracania systemu?

Pobierz sobie ten programik tylko w wersji pl

http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Util … 12764.html

jak będziesz pobierał ten program to rozwiń tę strzałke tam wybierasz wersja pl,następnie jak się zainstaluje to kliknij tę pomarańczową ikonke na pulpicie i otworzy się program tam u góry w tych kwadracikach pisze co można usunąć z system,przeczyścić rejestr itp.,zresztą sam program cię poprowadzi

piotras10000 , proszę poprawić wiadomość, używając opcji EDYTUJ. Ten Caps Lock w temacie jest całkowicie zbędny.

Poza tym, pomagamy na forum, a nie na kanałach prywatnych.

Ale jak się zmniejszył? Czy jego rozmiar się zmniejszył, czy tyle miejsca zostało?

witam ponownie niestety wasza pomoc ukazała się zbędna może trochę pomocna ale partycja dysku tam gdzie mam zainstalowany Windows 7 zmieniła się o 36gb wolnej pamięci na tej partycji C to i tak dalej za mało .Zauważyłem ,że mój Windows zajmuje aż 73% pamięci i tu mnie to zastanawia ? ,ze jest to za dużo tak jak wspominałem mój dysk powinien mieć wolnej pamięci 127gb ale ma teraz 36gb .

Tylko gdzie ty patrzyłeś? W menedżerze zadań? Tam chodzi o pamięć RAM.

Może za pomocą narzędzia “Wycinanie” daj wycinek z okna tego programu. Bo dalej, niestety, nie wiem w jaki sposób zmniejszyła ci się partycja.

piotras10000 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu.W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Witam

Partycja zmniejszyła mi się podczas dodawania pliku do archiwum rar ,ale nie jestem pewien czy właśnie to spowodowało tą zmianę na partycji.

Podczas sprawdzania programem o nazwie TuneUptilities 2012 zauważyłem ,że mój Windows 7 zajmuje na partycji aż 73% pamięci.

Mam nadzieję ,że ktoś z was mi pomorze w rozwiązaniu tego problemu !!

Dodane 07.12.2011 (Śr) 21:08

Dodane 07.12.2011 (Śr) 21:09

SpaceSniffer - kliknij prawym i wybierz Uruchom jako administrator.

Pokaż zrzut ekranu na forum.

Tutaj zrobiłem zrzut ekranu wystarczy kliknąć

hv85_ekran.jpg

To ma być zrzut na którym widać okno programu SpaceSniffer.

Poza tym maksymalizuj okno przed zrobieniem zrzutu.

Teraz już wiem w jaki sposób zmniejszyła Ci się partycja.

Więc, z pomocą przybędzie WinDirStat [kliknij by pobrać]. Tutaj screen z programu.. Pokaże on Ci, co zajmuje dużo miejsca na dysku, i w formie kwadracików na dole pokaże, co najwięcej zajmuje miejsca. Łatwo takie rzeczy namierzyć. Sprawdź nim i powiedz co zajmuje tyle miejsca. Zobaczymy, czy można to usunąć.

To screen co zajmuje mi tyle miejsca na partycji

qv502_screen.jpg

Nic na tym nie widać, bo ten program nie pokazuje na graficznej mapie nazwy plików, folderów itp.

Poza tym program jest nie rozwijany od 2007 i nie potrafi pokazać rozmiaru niektórych systemowych folderów na 7.

Ile razy można pisać żebyś pokazał obrazek z SpaceSniffer?

SpaceSniffer musisz uruchomić jako administrator.

Tu ma cie jeszcze jeden screen tutaj zauważyłem,że plik o nazwie tmp iso zajmuje mi aż 97gb

teraz pytanie do was mogę go usunąć?

tutaj screen

hd728_screen-folderow.jpg

Mozesz spokojnie usuwac. Znajduje on sie w katalogu temp, a z tamtad wszystko mozna usunac :slight_smile:

Dodane 08.12.2011 (Cz) 14:57

Pokazuje, pokazuje. I działa dobrze na Windows 7. Pokazuje graficznie, po wciśnieciu w kwadrat na mapie graficznej prowadzi do pliku na drzewie folderów. Jesli cos nie pokazuje, to wystarczy ze uruchomi sie go jako administrator.

Ale widzę, że SpaceSniffer jest dobrym zamiennikiem WinDirStat :). Ah, czlowiek nie sprobuje i glupoty pisze :expressionless:

Dobra, fajne wizualne efekty i szybkie zliczanie obiektow przekonaly mnie do SpaceSniffera. :slight_smile:

Spokojnie temat mogę już zamknąć plik został usunięty wszystko dzięki programowi Win dir .

Dzięki za pomoc.

Locked1986

W sygnaturce widzę, że używasz Windows 7.

Sprawdź czy WinDirStat odczytuje prawidłowy rozmiar katalogu System Volume Information.

Heheh, nie odczytuje wcale. Ale i tak już się przeniosłem na SpaceSniffer. Lepszy wygląd, szybszy odczyt. Myliłem się co do niego. Ale człowiek komentuje a nawet nie pobrał :smiley: