Partycja zmniejszyła się z 127gb na 36gb

(Brunecik29) #1

Witam wszystkim forumowiczów,

Mój problem jest partycja dysku tam gdzie mam zainstalowany system operacyjny Windows 7 32-bitowy.Zauważyłem dzisiaj, że mój dysk zmniejszył się ze 127gb na 27gb.Zrobiłem wszystko, co było możliwe, czyli przewróciłem

System do stanu gdzie wszystko było w porządku przeskanowałem w poszukiwaniu błędów i wyczyściłem programem i nic nie pomogło. Jeżeli ktoś z was miał podobny problem niech na pisze na forum.

(corrtez) #2

A próbowałeś usunąć poprzednie punkty przywracania systemu?

(system) #3

Pobierz sobie ten programik tylko w wersji pl

http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Util ... 12764.html

jak będziesz pobierał ten program to rozwiń tę strzałke tam wybierasz wersja pl,następnie jak się zainstaluje to kliknij tę pomarańczową ikonke na pulpicie i otworzy się program tam u góry w tych kwadracikach pisze co można usunąć z system,przeczyścić rejestr itp.,zresztą sam program cię poprowadzi

(boczi) #4

piotras10000 , proszę poprawić wiadomość, używając opcji EDYTUJ. Ten Caps Lock w temacie jest całkowicie zbędny.

Poza tym, pomagamy na forum, a nie na kanałach prywatnych.

(Andrzejswit) #5

Ale jak się zmniejszył? Czy jego rozmiar się zmniejszył, czy tyle miejsca zostało?

(Brunecik29) #6

witam ponownie niestety wasza pomoc ukazała się zbędna może trochę pomocna ale partycja dysku tam gdzie mam zainstalowany Windows 7 zmieniła się o 36gb wolnej pamięci na tej partycji C to i tak dalej za mało .Zauważyłem ,że mój Windows zajmuje aż 73% pamięci i tu mnie to zastanawia ? ,ze jest to za dużo tak jak wspominałem mój dysk powinien mieć wolnej pamięci 127gb ale ma teraz 36gb .

(Andrzejswit) #7

Tylko gdzie ty patrzyłeś? W menedżerze zadań? Tam chodzi o pamięć RAM.

Może za pomocą narzędzia "Wycinanie" daj wycinek z okna tego programu. Bo dalej, niestety, nie wiem w jaki sposób zmniejszyła ci się partycja.

(Agatonster) #8

piotras10000 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu.W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Brunecik29) #9

Witam

Partycja zmniejszyła mi się podczas dodawania pliku do archiwum rar ,ale nie jestem pewien czy właśnie to spowodowało tą zmianę na partycji.

Podczas sprawdzania programem o nazwie TuneUptilities 2012 zauważyłem ,że mój Windows 7 zajmuje na partycji aż 73% pamięci.

Mam nadzieję ,że ktoś z was mi pomorze w rozwiązaniu tego problemu !!

-- Dodane 07.12.2011 (Śr) 21:08 --

-- Dodane 07.12.2011 (Śr) 21:09 --

(Atis) #10

SpaceSniffer - kliknij prawym i wybierz Uruchom jako administrator.

Pokaż zrzut ekranu na forum.

(Brunecik29) #11

Tutaj zrobiłem zrzut ekranu wystarczy kliknąć

hv85_ekran.jpg

(Atis) #12

To ma być zrzut na którym widać okno programu SpaceSniffer.

Poza tym maksymalizuj okno przed zrobieniem zrzutu.

(Andrzejswit) #13

Teraz już wiem w jaki sposób zmniejszyła Ci się partycja.

Więc, z pomocą przybędzie WinDirStat [kliknij by pobrać]. Tutaj screen z programu.. Pokaże on Ci, co zajmuje dużo miejsca na dysku, i w formie kwadracików na dole pokaże, co najwięcej zajmuje miejsca. Łatwo takie rzeczy namierzyć. Sprawdź nim i powiedz co zajmuje tyle miejsca. Zobaczymy, czy można to usunąć.

(Brunecik29) #14

To screen co zajmuje mi tyle miejsca na partycji

qv502_screen.jpg

(Atis) #15

Nic na tym nie widać, bo ten program nie pokazuje na graficznej mapie nazwy plików, folderów itp.

Poza tym program jest nie rozwijany od 2007 i nie potrafi pokazać rozmiaru niektórych systemowych folderów na 7.

Ile razy można pisać żebyś pokazał obrazek z SpaceSniffer?

SpaceSniffer musisz uruchomić jako administrator.

(Brunecik29) #16

Tu ma cie jeszcze jeden screen tutaj zauważyłem,że plik o nazwie tmp iso zajmuje mi aż 97gb

teraz pytanie do was mogę go usunąć?

tutaj screen

hd728_screen-folderow.jpg

(Andrzejswit) #17

Mozesz spokojnie usuwac. Znajduje on sie w katalogu temp, a z tamtad wszystko mozna usunac :slight_smile:

-- Dodane 08.12.2011 (Cz) 14:57 --

Pokazuje, pokazuje. I działa dobrze na Windows 7. Pokazuje graficznie, po wciśnieciu w kwadrat na mapie graficznej prowadzi do pliku na drzewie folderów. Jesli cos nie pokazuje, to wystarczy ze uruchomi sie go jako administrator.

Ale widzę, że SpaceSniffer jest dobrym zamiennikiem WinDirStat :). Ah, czlowiek nie sprobuje i glupoty pisze :expressionless:

Dobra, fajne wizualne efekty i szybkie zliczanie obiektow przekonaly mnie do SpaceSniffera. :slight_smile:

(Brunecik29) #18

Spokojnie temat mogę już zamknąć plik został usunięty wszystko dzięki programowi Win dir .

Dzięki za pomoc.

(Atis) #19

Locked1986

W sygnaturce widzę, że używasz Windows 7.

Sprawdź czy WinDirStat odczytuje prawidłowy rozmiar katalogu System Volume Information.

(Andrzejswit) #20

Heheh, nie odczytuje wcale. Ale i tak już się przeniosłem na SpaceSniffer. Lepszy wygląd, szybszy odczyt. Myliłem się co do niego. Ale człowiek komentuje a nawet nie pobrał :smiley: