Partycja zniknęła!

Witam, przed chwilą zainstalowałem na kompie EASEUS Partition Manager 3.0 Home Edition, chciałem rozdzielić jedną z partycji, ponieważ potrzebowałem dodatkowej partycji, po zatwierdzeniu zmian komputer uruchomił się ponownie i przed włączeniem Win program zaczął wprowadzać zmiany, ale trwało to bardzo długo, po pół godziny od kiedy pasek zatrzymał się na 55% zrestartowałem kompa, niestety po ponownym uruchomieniu partycja, którą chciałem rozdzielić zniknęła, znajdowało się na niej około 100 GB danych, które musze odzyskać, co moge zrobić, czy jest jakis program którym moge to odzyskać, albo jakoś cofnąć zmiany?? bo teraz, gdy otwieram EASEUS Partition Manager to nawet nie wyświetla mi on żadnego dysku, więc w nim raczej nic nie zrobię, przywracaniem systemu też nic nie udało się cofnąć, co mam zrobić żeby odzyskać partycję z danymi?? !!

Użyj programu Gparted,utwórz na nowo tą partycję,to jest program typu Live CD,wypal go na płycie i wystartuj z tego CD,program jest po angielsku ale jest dosyć łatwy w obsłudze.Żeby wystartować z tego programu musisz w BIOS ustawić start z CD/DVD.

Him Shadow na zawsze zapamiętaj dzielenie dysku ze znajdującymi się na nim informacjami jest BARDZO ryzykowne. Przerwanie operacji jest bardzo nie pożądane. Dysk najpierw czyścimy z niepotrzebnych rzeczy, przeprowadzamy defragmentację i dopiero wtedy można myśleć o dzieleniu/powiększaniu partycji.

To co napisał semtex to i może i prawda ale jak to się ma do twoich danych na dysku :?: :o zalecam ostrożność

W razie kłopotów z danymi warto się tym zainteresować:Klik.

Problem w tym że ja już miałem jeden z takich programów do odzyskiwania danych i odzyskiwałem niektóre dane, ale z partycji które istniały, a w tym przypadku tej partycji po prostu nie ma, bo zniknęła… nie wiem po co własnie przerwałem tą operację, chociaz wiedziałem czym to grozi;/ jest w ogóle jakaś możliwość odzyskania tego?? w ostateczności oddam dysk informatykowi za kase, żeby mi to zrobił, chociaż nie wiem czy to jeszcze jest możlliwe…

Możliwe jest prawie zawsze ale drogie,odzyskują dane po formatach.

własnie wiem, że musiałbym za to nieźle zapłacic, jeśli chodzi o to co ja mógłbym zrobić, to z własnego doświadczenia wiem tyle, ze program do odzyskiwania danych odzyskuje raczej dane z instniejacych obecnie partycji, wiec może najpierw powinienem się zając przywróceniem tej utraconej partycji… ma ktoś jakiś pomysł jak można by było to zrobic??

Jest to możliwe, ale ostrożnie! Włóż płytę z systemem, uruchom kompa ponownie tak jakbyś chciał zainstalować system, dochodzisz do momentu gdy jest wybór partycji, powinieneś mieć tam obszar nie podzielony, zaznaczasz go i wciskasz klawisz C i dalej jak podpowiada instalator. Gdy już utworzy partycje rezygnujesz z dalszej pracy z instalatorem. Nowej partycji nie formatujesz, pamiętaj też aby odzyskanych danych nie zapisywać na tej samej partycji, a najlepiej zapisz na innym dysku

Teraz czas na dane Lekturka

możesz też odpalić ten program (ja tak miałem z norton partition magic) i poszukać miejsca z tej partycji, po czym nadać jakąś literę, mi działało :slight_smile:

spróbuje najpierw z programem a później z instalatorem, jakby co to napisze jeszcze jutro, dzieki za pomoc… :smiley:

Dodane 16.08.2009 (N) 20:00

aha, problem w tym że przy instalatorze wyświetla mi się obszar nie podzielony na partycję x 2, jeden ma 21870 mb a drugi 146538 mb czyli tyle ile miała moja partycja, która zgineła, przed tym jak chciałem ją rozszerzyć… w takim razie co zrobić?? utworzyć bez formatowania tą zajmująca 146538??

Dodane 16.08.2009 (N) 20:20

oooo, chcialem utworzyć z tego partycje i się nie da, może te dane tam wciąż sa :smiley: chociaż to małe pocieszenie, bo teraz to już nie wiem co zrobić, pozostaje mi chyba tylko oddanie dysku kolesiowi za kase :frowning:

do odzyskania całej partycji użyj TestDisk najlepiej z bootowalnej LiveCD np PartedMagic

tutaj

tutek do użycia TestDisk

czytaj