Partycje, co i ile na co?

Mój problem także rozwiązałem :mrgreen: :mrgreen:

C - 20GB - sys i instalki

D - 50 GB - zdjęcia , muza , filmy

E - 50GB - inne ■■■■■óły i obraz Ghostem partycji C (na DVD też jest jakby coś :slight_smile: )

drugi dysk :wink:

F - Windows Vista

G - Suse 10.0

ja bym proponował na partycje systemową dać jakieś 15-20 GB. Poniaważ jak np. bedziesz nagrywał płytke DVD to musisz mieć troche GB wolnych. Chociaż ja mam 15GB na systemową i też myślałem tak jak ty lecz z czasem musiałem zacząć oczyszczać dysk. myśle że z czasem i tak zapełnisz to miejsce.

“/” - 15 GB

Swap - 512 mb

/home - 24 GB

Można by nawet zorganizować konkurs: Kto ma mniej na dysku systemowym :slight_smile: U mnie jest zajęte dokładnie 2.57 GB z 7GB pojemności dysku, a zainstalowanych programów grubo ponad setkę.

Oczywiście trzeba się trochę pogimnastykować aby wyrzucić wszystko co tylko możliwe poza dysk systemowy bo Microsoft nie przewidział standardowo takiej możliwości.

Można też w dowolnym momencie zmieniać wielkość partycji w zależności od potrzeb.

Partition Magic jest bardzo bezpieczny ale tylko wtedy gdy się go uruchamia z dysku startowego, a nie z windowsa bo wtedy może być różnie, szczególnie wtedy gdy na dysku są błędy.

Powiedzmy że dysk twardy ma 80 GB, System WindowsXP Home lub Profesional

NP: będziesz miał więcej filmów to i tak być je dał na inną patrycję, a tak wykorzystasz całą patrycję “D” w dobrym porządku.

:stuck_out_tongue:

Ja mam dysk 40 GB ale połowa szczerze mówiąc leży odłogiem. Mam 2 partycje NTFS po 10 GB - na pierwszej, czyli C jest Windows + z zainstalowanymi w Program Files programami i sterownikami - na D trzymam moje pliki, czyli to co dotyczy studiów, pliki do słuchania radiostacji nadających w necie i instalki programów ściągniętych z DobrychProgramów (;)), żeby w razie padu jakiegoś programu nie musieć ściągać go jeszcze raz. Co z pozostałymi 20 GB? Od czasu do czasu zagości na nich jakiś Linux, obecnie nie ma tam nic, bo nie mam czasu na Pingwina.

Używam tego programu od dłuższego czasu 8)

I tylko raz się stało, że przy zmienianiu rozmiaru partycji systemowej (z 20GB na 10GB, miałem 14GB wolnego miejsca), wyskoczyło pełno błedów i tylko format uratował sytuacje ;]