Partycje i Dane zniknęły podczas scalania

(Sonic4000) #1

Mój stary rozkład partycji wyglądał tak: http://shiro.elsat.net.pl/gfx/hdd.png

Chciałem scalić partycje L z partycją K (przed tym zwolniłem trochę więcej miejsca na obydwu partycjach), odpaliłem Partition Magic 8.5 i rozpocząłem scalanie. Trwało to jakieś 30 min zanim przerzucił pliki po czym zaczął kontynuować aż w efekcie wyskoczył komunikat błędu: http://www.vpx.pl/up/20080707/schowek01.png i przerwał całą operacje. Partycje były widoczne w oknie PM ale pojawiła się jakaś dodatkowa bez systemu plików mająca rozmiar 40 GB. Wbiłem w mój komputer ale tam już partycji nie było widać :confused: dlatego zresetowałem kompa, niestety po resecie było to samo. Spróbowałem odpalić Partition Magica i częstuje mnie on komunikatem

Co mam zrobić aby odzyskać dane które były na tych partycjach i scalić je poprawnie ? no i czemu Pm nie chce się odpalić ?

(Cosik Ktosik) #2

Spróbuj wykorzystać programy do odzyskiwania:

PC Inspector File Recovery

Potem możesz brać się za naprawę partycji:

Testdisk

Instrukcja do Testdisk

Druga instrukcja do tego programu

(Hashi) #3

Na przyszłość polecam używać do takich operacji programu (dodatku do programu) odpalanego z CD w pamięci RAM (np. Paragon Recovery Media bootcd).

Próbuj odzyskać dane.

Ewentualnie active@

(Gen Salvador) #4

“get my data back from ntfs/fat32” zależnie od wersji. B.dobre programy

(Sonic4000) #5

'k 50 Gb danych poszło z dymem :confused: w dodatku jakby przez chwile dysk pluł się że tablica partycji była uszkodzona =_= teraz potrzebuje drugi dysk aby te resztki które zostały (być może coś z tego będzie jeszcze działać) jakoś odzyskać. . .

(impassive) #6

Czy PM 8.5 jest zgodny z Vistą? Vista oznacza partycje inaczej niż wcześniejsze wersje Windows.