Partycje i dyski. Zagadka na zajęciach

Na zajęciach postawiono przed nami pytanie o partycje na dyskach. Były różne ale wedle tych samych zasad.

Czy jest możliwe, że:

1). Mamy dysk twardy. Dzielimy go na dwie partycje, podstawową i rozszerzoną. Partycja rozszerzona podzielona jest na 4. A jedna z tych czterech na 2.

Tak czy nie? Jeśli nie wskaż błędy.

2). Mamy dysk twardy. Dzielimy go na dwie partycje, podstawową i rozszerzoną. Partycja rozszerzona podzielona jest na 4. A każda z nich na pół (cztery na 2 czyli 8).

Tak czy nie? Jeśli nie wskaż błędy.

Wydaje mi się, że nie można partycjonować dysku w taki sposób. A co Wy sądzicie? (sprawdzian w piątek xD)

Wszystko można. :stuck_out_tongue:

Na partycji rozszeżonej możęsz zakładać tylko dyki logiczne. “Partycja rozszerzona podzielona jest na 4” Na co jest ta partycja podzielona?NA dyski logiczne? Nie rozumiem tego zdania.

Chyba tak. tzn na kolejne partycje. Ale chyba czytałem, że nie można dzielić na więcej niż 4 jednego dysku. Ale nie wiem czy przypadkiem nie dotyczyło to jakiegoś systemu plików.

Dodane 22.01.2012 (N) 14:55

dyskm.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Ja to właśnie jakoś tak rozumiem.

nie rozumiem co oznacza: “Dzielimy go na dwie partycje, podstawową i rozszerzoną. Partycja rozszerzona podzielona jest na 4. A jedna z tych czterech na 2.

ad. 1.

1 partycja podstawowowa

6 partycji logicznych

Tak.

zad1e.th.png

Uploaded with ImageShack.us

ad. 2.

1 partycja podstawowa

8 partycji logicznych

Tak.

zad2.th.png

Uploaded with ImageShack.us

(no chyba, że to dzielenie na ileś jednej partycji sprawia, ze ‘nie’, ale wtedy oznaczaloby, ze źle zrozumiałem całosć, a to mozliwe :wink:

polecam zapytac np. http://groups.google.com/group/pl.comp. … nnt/topics

Pozdrawiam.

swoją drogą - na jakim przedmiocie i w której klasie dają takie zadania? :wink:

Pierwsza klasa technikum. Przedmiot: Systemy Operacyjne i sieci komputerowe oraz na Urządzeniach techniki komputerowej.