Partycje w XP

Mam 80 GB na twardym i instalując pierwszy raz XP podzieliłam dysk na C: 16 GB, D: 32 i E: 32 GB( oczywiście około czyli mniej więcej). Życie ma swoje prawa. Chciałabym powiększyć C: do 30 a resztę odpowiednio zmniejszyć, a wszystko tak, żeby nie formatować dysków, no i nie umiem… Systemowy program do partycjonowania odmawia, kiedy chcę robić coś na C: Czy ktos mi pomoże? Próba skorzystania z helpu w XP zakończyła się niepowodzeniem.

Możesz to zrobic programem Partition Magic. Ale uwazam ze 30GB na partycje systemowa to troche za dużo. :smiley: :smiley:

Ja też tak myślę że 30 GB na system to o wiele za dużo, ja mam 10.7 GB i nigdy nie zapełniłem całego miejsca. A Partition Magic-em można pod windowsem zrobić partycje.

…sprawdź PW.pozdrawiam.jomek

System windows nie pozwala na wprowadzanie zmian odnośnie rozmiaru partycji systemowej. Tak jak radzili poprzednicy możesz tego dokonac za pomocą programu Partition Magic. Niestety jest aplikacja płatna. Na vortalu znajduje się wersja demonstracyjna tego programu. Niestety za jej pomocą nie możemy dokonac fizycznych zmian na dysku. Pełna wersja znajduje sie na płytce dołączonej do czasopisma ekspert komputer świata nr 5 z 2003 roku. Egzeplamarze archiwalne do nabycia:

http://www.komputerswiat.pl/informacje/archiwum/ksxp0503.html

Pozdrawiam

Ja polecam program do tego celu Acronis PartitionExpert. Program mi o wiele bardziej przypasował niż Partition Magic. Niestety jest również płatny.

Jeżeli zdecydujesz się na Partition Magic,to proponuję wersję 8.Wcześniejsza wersja ma problemy z XP.

…robiłem 7-ką na 98 i na XP.No problem.jomek