Partycje

(Mka1) #1

A więc mam problem,mam na dysku 2 partycje jedną podstawową(30GB) i jedną logiczną(120GB).Chciałem zainstalować linuksa a konkretne mandrive, więc zabrałem sie do tworzenia partycji.Kiedyś na dysku c był używany system ale tego teraz używam tego który jest na d, bo na c sie coś spsuło.Więc używam systemu XP na dysku d.No to się biore za format dysku c, nie dało się w windowsie takie ble ble "System windows nie był w stanie dokończyć formatowania" No biore PArtition Magic 8.0 izmniejszm partycje c do 20 GB, ale jest problem bo w trakcie zmniejszania zwiecha systemu i zamknołem program przumusowo CTRL+ALT+DELELTE. PO odpaleniu programu zamiast nazwy dysk c pisało !?! coś takiego i nie dało sie otworzyć dysku sformatować po prostu nic więc usuwam partycje c i chce utworzyć naniej partycje na linuksa 2x ext3 i swap, ale nie da się, bo podczas procesu wyskakuje error coś tam o formatowaniu po angielsku i w moim komputerze jest ten dysk ale po chwili znika tak wkółko. Pomocy jeszcze jedno na dysk c chciałem opdzielić na 4 partycie jedną na windowsa MX by MAlcolm i 3 na mandrivę

Póżniej bym usuną xp z dysku d jak by wszystko przebiegło pomyślnie. więc co mam zrobić Pomocy

Będe wdzięczny każdemu kto mi pomoże. :cry:

(sdar) #2

Proszę o zmianę tytułu tego tematu na bardziej konkretny.

W tym celu proszę użyć przycisku zmien.gif

Poniższe linki mogą być pomocne w wypełnieniu tej prośby:

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy