Partycjonowanie dysku w XP

potrzebuje program do podzielenia dysku w xp

GParted

motyldarek , niesugerując sie tytułem,obejrzyj:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … ja+systemu

dlaczego dajecie mu takie odpowiedzi, a nie podacie konkretnej nazwy programu ?? znaczy, dobrego programu… GParted, jest trochę trudny w obsłudze jak dla początkującego…

motyldarek , na pewno zadowolisz się programem Partition Magic 8.0, a zassać go możesz stąd. Jedną z lepszych funkcji tego programu jest to iż możesz wykonywać operacje na dyskach bez utraty danych…

Oto cytat ze strony dobreprogramy.pl

Tak więc tą wersją PM 8.0 dysku faktycznie nie podzielisz na partycje, a tylko nauczysz się jak tego programu używać. Jeżeli użytkownik nie ma zamiaru kupić tego programu, to ta darmowa wersja jest dla niego mało użyteczna… a nie oszukujmy się, czy domowy użytkownik kupi program, którego będzie używał raz na kilka lat? Przecież partycji nie zakłada się co drugi dzień.

GParted nie dość, że jest darmowy, to nie jest wcale trudniejszy w obsłudze od PM 8.0. Tym bardziej że użytkownik @ xulu podał linka do prezentacji, która chyba wszystko wyjaśnia jeśli chodzi o obsługę tego programu. Jedyną różnicą jest to, że zamiast partycji pod linuksa zakłada się partycje NTFS lub FAT32. Oba programy są w języku angielskim.

@ motyldarek

Dysk twardy możesz podzielić na partycje NTFS/FAT za pomocą narzędzia wbudowanego w Windows XP. Klikasz prawnym klawiszem myszy na ikonę “Mój komputer” i wybierasz z menu “Zarządzaj”, uruchomi ci się “Zarządzanie komputerem”. Na drzewie z lewej strony wybierasz “Magazyn” -> “Zarządzanie dyskami” i tam działasz. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.