Partycjonowanie dysku

(L Jablonski) #1

wlasnie kupilem nowego laptopa z HP, od razu został na nim zainstalowany XP, i dysk jest niepodzielony. Całe 120GB jest na jednej partycji:/

Chciałbym to podzielić, tylko nie mam żadnych programów do tego.

musze instalować Windowsa od nowa? W dodatku system dostarczono tylko na komputerze (bez płyty). Mam płyte z drugiego komputera, jeśli z niej zainstaluje Windowsa, bede mogl wpisać kod licencyjny z tego nowego komputera?

Z gory dziekuje za odpowiedź.

(dysk jest w NTFS)

(Monczkin) #2

Bo jest zapewne na ukrytej partycji - poczytaj podręcznik użytkownika.

(L Jablonski) #3

tak, jest. I zgodnie z zaleceniem zgrałem ją na płyty (2 dvd).

I chciałem z nich na nowo zainstalować system - zajelo mi to pół dnia, i jestem w punkcie wyjścia...

Dalej jest jedna partycja (no i ta druga, Odzyskiwania)

(nie mialem mozliwosci podziału dysku na wieksza ilość)

Mam płyte z drugiego komputera, jeśli z niej zainstaluje Windowsa, bede mogl wpisać kod licencyjny z tego nowego komputera?

(Lasinski Jacek) #4

dybers , możesz wykorzystać do podziału dysku program firmy trzeciej np. Pargon Partition Manager.

(L Jablonski) #5

ale ten program jest płatny... wolałbym uniknąć jakichkolwiek kosztów.

Na komputerze nie mam żadnych danych, wiec nic mi sie nie stanie jak przeinstaluje system.

stąd moje pytanie: CZY JESLI UZYJE PLYTY NIE DOSTARCZONEJ Z TYM KOMPUTEREM (ORGINALNEJ) I ZAREJESTRUJE GO ZA POMOCA KODU REJESTRACYJNEGO Z NAKLEJKI, TO BEDZIE TO DZIALAC?

(Lasinski Jacek) #6

dybers , jeśli jest to taka sama wersja to powinno, ale nie zalecam tego. Na wortalu są różne programy do partycionowania dysku.

(Szymoo) #7

Ale są też bezpłatne GParted

A co do

to :x

(L Jablonski) #8

a mialbys jakis sprawdzony, darmowy program? jest mi pilnie potrzebny...

chcialbym zaczac uzytkowac ten komputer, a poki co nic na niego nie wgrywam...

licze ze ktos juz to robil jakims darmowym programem...