Partycjonowanie dysku

wlasnie kupilem nowego laptopa z HP, od razu został na nim zainstalowany XP, i dysk jest niepodzielony. Całe 120GB jest na jednej partycji:/

Chciałbym to podzielić, tylko nie mam żadnych programów do tego.

musze instalować Windowsa od nowa? W dodatku system dostarczono tylko na komputerze (bez płyty). Mam płyte z drugiego komputera, jeśli z niej zainstaluje Windowsa, bede mogl wpisać kod licencyjny z tego nowego komputera?

Z gory dziekuje za odpowiedź.

(dysk jest w NTFS)

Bo jest zapewne na ukrytej partycji - poczytaj podręcznik użytkownika.

tak, jest. I zgodnie z zaleceniem zgrałem ją na płyty (2 dvd).

I chciałem z nich na nowo zainstalować system - zajelo mi to pół dnia, i jestem w punkcie wyjścia…

Dalej jest jedna partycja (no i ta druga, Odzyskiwania)

(nie mialem mozliwosci podziału dysku na wieksza ilość)

Mam płyte z drugiego komputera, jeśli z niej zainstaluje Windowsa, bede mogl wpisać kod licencyjny z tego nowego komputera?

dybers , możesz wykorzystać do podziału dysku program firmy trzeciej np. Pargon Partition Manager.

ale ten program jest płatny… wolałbym uniknąć jakichkolwiek kosztów.

Na komputerze nie mam żadnych danych, wiec nic mi sie nie stanie jak przeinstaluje system.

stąd moje pytanie: CZY JESLI UZYJE PLYTY NIE DOSTARCZONEJ Z TYM KOMPUTEREM (ORGINALNEJ) I ZAREJESTRUJE GO ZA POMOCA KODU REJESTRACYJNEGO Z NAKLEJKI, TO BEDZIE TO DZIALAC?

dybers , jeśli jest to taka sama wersja to powinno, ale nie zalecam tego. Na wortalu są różne programy do partycionowania dysku.

Ale są też bezpłatne GParted

A co do

to :x

a mialbys jakis sprawdzony, darmowy program? jest mi pilnie potrzebny…

chcialbym zaczac uzytkowac ten komputer, a poki co nic na niego nie wgrywam…

licze ze ktos juz to robil jakims darmowym programem…