Partycjowanie dysku za pomoca gparted

witam serdecznie bardzo prosze o pomoc !!

program jest w postaci pliku iso, musisz go nagrać na cd przy pomocy jakiegoś programu typu nero, ashampoo a następnie uruchomić komputer z tejże płytki

o ile pamiętam Gparted to progam do partycjonowania na Linuxa i nie wiem czy dziala pod NT

Gdy ja używałem GParted to niestety nie poradził sobie z partycjami NTFS i wyszło tak ze uczynił więcej szkody niż pożytku. W każdym razie jeśli chcesz pozbyć się Visty i zainstalować XP to nie musisz używać do tego żadnych osobnych programów do partycjonowania. Wystarczy ze uruchomisz komputer z płyty Win XP i tam w procesie instalacji będziesz mógł dokonać modyfikacji partycji, o ile w ogóle zachodzi taka potrzeba.

GroOobyTwo , dlatego pisałem, że należy wypalić obraz na płytę i tak uruchomić komputer

pburczyn , no właśnie vista jest dość zachłanna i lepiej wcześniej osobnym programem wszystko wywalić

probowalem odpalic xp z plyty ale nie da rady bo mi wyskakuje ze instalator nie znalazl zadnych stacji dysków twardych tak wiec teraz sprubuje przez gparded

mam nadzieje ze da rade:)::slight_smile:

a wlasnie dlaczego mi to wyskakuje kiedy rozpoczynam instalacjie???

źle pamiętasz :stuck_out_tongue:

poradzić mogę, obejrzenie demonstracji (niesugerując sie tytułem):

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=21

pod XP tworzymy partycje lub 2,3… NTFS i po kłopocie

narazie dzieki jeszcze nie udalo mi sie ale mysle ze sobie poradze a jak nie to jeszcze sie zglosze o pomoc ale duzo juz sie dowiedzialem takze jeszcze raz dzieki::: :))