Partyje i dysk. Pytanie

(Robert Mistrz) #1

Użyłem programu Partition Magic do podzielenia dysku na dwie części.

Teraz kiedy włączam komputer pojawia mi się czarny ekran z napisem po angielsku, że nie znaleziono żadnego dysku twardego.

Trwa to ok. 2sek po czym ekran znika i komputer uruchamia się dalej. Po zalogowaniu się w tray'u widzę ikonkę bezpiecznego usuwania sprzetu urządzeń Plug and Play i widnieje w nim nazwa mojego dysku twardego. Nie wiem co mam zrobić żeby nie pojawiał mi się ten napis, że nie znaleziono dysku. W prawdzie nie szkodzi kompowi, ale zwiększa jego czas włączania.

Proszę o pomoc

(romil) #2

Cześć

Nie piszesz dokładnie co zrobiłeś, więc moje rady będą ogólne.

Dzieląc dysk na dwie części powinieneś:

• założyć partycję pierwotną

• założyć partycję rozszerzoną

• założyć na partycji rozszerzonej dysk logiczny

• ustawić partycję pierwotną jako aktywną

Jeśli zrobisz to wszystko to nie powinno być żadnego problemu.

Inna sprawa, że przy starcie nowego komputera (który niedawno uruchamiałem) posiadającego tylko dysk SATA, płyta Asusa zgłaszała mi komunikat o braku dysku, po czym dalej uruchamiał się system.

Myślę, że zgłasza brak dysku IDE (który pewnie jest domyślny). Sam komunikat opóźnia start o jakieś 1,5 sekundy, więc nie ma z tym problemu.

(Robert Mistrz) #3

He?

Nie obczajam...

A gdzie teraz można to sprawdzić?

XP w zarządzaniu dyskami pokazuje mi normalnie dwie partycje a przy każdej pisze, że to partycja podstawowa

(romil) #4

Zmieniałeś partycje Magic'iem, a sprawdzasz w panelu sterowania :o

Uruchom Partition Magica i natychmiast zobaczysz jak się sprawy mają :slight_smile:

Nie mam jak tu wkleić obrazka, więc bedę pisał o Twoim dysku patrząc na swój :roll:

Partition_____Type______Status______Pri/Log

C:nazwa______NTFS_______Active_______Primary

*:___________Extended____None________Primary

D:nazwa______NTFS_______None________Logical

Pominąłem zbędne dla problemu kolumny. Ogólnie rzecz biorąc tak powinien wyglądać Twój dysk. Nie mam pewności czy rozwiąże to problem, lecz inny stan partycji na dysku jest niezalecany i może wprowadzać nieokreślone problemy.

W razie czego podaj mi swój adres i podeślę Ci zrzuty ekranu.

A w ogóle to życzę Ci powodzenia :smiley:

(Robert Mistrz) #5

Partitiona wywaliłem... ;/

Hm... zobaczę czy poskutkuje

Złączono Posta : 12.02.2007 (Pon) 23:29

no dobra. Nareszcie mam:

Dysk lokalny C NTFS 83GB 26GB Active Primary

(*) Extended 69GB 69GB None Primary

Local Disk D NTFS 69GB 19GB None Logical

Proszę o szybką odpowiedź :slight_smile: